2009/2/6 Mihai <[email protected]>: > Da acuma dupa o gramada de update-uri merge asa. Acuma o poti face si > dintr-un utilizator obisnuit cerindu-ti parola de root de cite ori vrei sa > executi ceva de administrare. O singura nedumerire am. De ce hotarasc altii > pentru tine. Nu era mai normal sa te lase pe tine sa-ti asumi > responsabilitatea daca te logezi in interfata grafica ca root si stai tot > timpul asa sau folosesti sudo de cite ori ai nevoie. As fi fost curios sa > aflu daca se poate reveni la solutia din versiunile anterioare. adica daca > ai chef sa te loghezi ca root sa o poti face si sa administrezi fara nici o > restrictie sau sa te loghezi ca un user obisnuit si sa folosesti sudo >
cand o sa inveti cum poti sa rulezi X ca root, o sa-ti dai seama ca nu vrei (pentru ca nu ai nevoie) sa faci asta. _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
