Nu ma pricep deloc, insa folosesc Wicd sub Ubuntu si n-am nici un fel de problema cu wireless-ul, merge out of the box.
Adrian On Thursday 14 May 2009, newbielinux ion wrote: > Buna Listashi, > > Pe un Fujitsu Siemens Amilo Pro 3515 nu reusesc de nici o culoare sa setez > wireless-ul, sub FEDORA 8. > Net-ul plinge rau de tot, pe tema asta, multi au problema asta, nu numai > eu. Cu alte distributii, exemplu Mandriva-2009.1 am reusit bine merci sa > configurez, sub FEDORA 8 nici pomeneala. In dmesg zice: > > ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready > > Ce sa insemne asta ??? > > Pentru multe motive, sunt nevoit sa lucrez cu FEDORA 8, so, va rog un > ajutor, aplicabil acestei distributii !! > Stiti vreu tool altul decit cel din distributie care sa ma ajute ?? > > > Va multumesc. > > Mihai > > > > > > > _______________________________________________ > RLUG mailing list > [email protected] > http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug -- Adrian Dusa Romanian Social Data Archive 1, Schitu Magureanu Bd. 050025 Bucharest sector 5 Romania Tel.:+40 21 3126618 \ +40 21 3120210 / int.101 Fax: +40 21 3158391 _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
