newbielinux ion wrote: > Net-ul plinge rau de tot, pe tema asta, multi au problema asta, nu numai eu. > Cu alte distributii, exemplu Mandriva-2009.1 am reusit bine merci sa > configurez, sub FEDORA 8 nici pomeneala. In dmesg zice: >
8 November 2007 Fedora8 final release. Cred ca e un pic deplasat sa compari o distributie din 2009 cu una din 2007.... De ce nu incerci cu Fedora10 de ex ? > ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready > > Ce sa insemne asta ??? > Foarte probabil kernelul si userspace-ul wlan nu au suport sau au suport incomplet pentru placa ta. > Pentru multe motive, sunt nevoit sa lucrez cu FEDORA 8, so, va rog un ajutor, > aplicabil acestei distributii !! > Stiti vreu tool altul decit cel din distributie care sa ma ajute ?? > > Nu cred ca tine doar de tool ci si de drivere in sine. -- Dumitru Ciobarcianu Network Engineer iNES Group _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
