newbielinux ion wrote:
> Net-ul plinge rau de tot, pe tema asta, multi au problema asta, nu numai eu.
> Cu alte distributii, exemplu Mandriva-2009.1 am reusit bine merci sa 
> configurez, sub FEDORA 8 nici pomeneala. In dmesg zice:
>   

8 November 2007 Fedora8 final release.

Cred ca e un pic deplasat sa compari o distributie din 2009 cu una din
2007....
De ce nu incerci  cu Fedora10 de ex ?

> ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
>
> Ce sa insemne asta ???
>   

Foarte probabil kernelul si userspace-ul wlan nu  au suport sau au
suport incomplet pentru placa ta.


> Pentru multe motive, sunt nevoit sa lucrez cu FEDORA 8, so, va rog un ajutor,
> aplicabil acestei distributii !!
> Stiti vreu tool altul decit cel din distributie care sa ma ajute ??
>
>   

Nu cred ca tine doar de tool ci si de drivere in sine.


-- 
Dumitru Ciobarcianu
Network Engineer
iNES Group


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui