On Thu, 24 Feb 2005 13:41:48 +0200 (EET) Mihai Rusu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> Singurul lucru ramas de verificat este daca glibc-ul este recent > enough (2.3.x?) si daca a fost compilat cu headers de 2.6.x si cu > optiunea de NPTL. De exemplu daca lansezi un program care foloseste > threads, ca xmms, iti apare un singur proces la "ps" ? :) afaik si in varianta noua (nptl) threadurile tot ca procese sunt vazute, numai ca sunt cumva 'ascunse' la ps trebuie sa folosesti un switch (parca m), iar in /proc apar directoare cu . in fata pid-ului Alex --- Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/
