On Mon, 28 Feb 2005, Mini Me wrote: > Am facut un vpn intre trei locatii. Totul merge ok (pinguri intre > computere, browsing, transfer). > Problema este ca nu pot accesa din celelalte locatii decat printr-un > "\\192.160.xx.xx" (win). > Imi poate spune careva care ar fi solutia sa fie listate toate > computerele in 'My Network Places'? Nu stiu daca e win related sau > server related.
Iti pui un samba undeva cu "wins server" = yes (nu trebuie share-uri pe el sau altceva) si configurezi toate calculatoarele (prin dhcp sau manual) sa aiba ca wins server acel samba. Apoi o sa apara toate si serviciile lor la "My Network Places". -- Mihai RUSU Email: [EMAIL PROTECTED] GPG : http://dizzy.roedu.net/dizzy-gpg.txt WWW: http://dizzy.roedu.net "Linux is obsolete" -- AST --- Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/
