On Mon, 28 Feb 2005, Mini Me wrote:

> Am facut un vpn intre trei locatii. Totul merge ok (pinguri intre
> computere, browsing, transfer).
> Problema este ca nu pot accesa din celelalte locatii decat printr-un
> "\\192.160.xx.xx" (win).
> Imi poate spune careva care ar fi solutia sa fie listate toate
> computerele in 'My Network Places'? Nu stiu daca e win related sau
> server related.

Iti pui un samba undeva cu "wins server" = yes (nu trebuie share-uri pe el 
sau altceva) si configurezi toate calculatoarele (prin dhcp sau manual) sa 
aiba ca wins server acel samba. Apoi o sa apara toate si serviciile lor la 
"My Network Places".

-- 
Mihai RUSU                                    Email: [EMAIL PROTECTED]
GPG : http://dizzy.roedu.net/dizzy-gpg.txt    WWW: http://dizzy.roedu.net
                       "Linux is obsolete" -- AST

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui