Da. Conform normelor fiscale intrate in vigoare la 1.01.2005. De fapt e un impozit in avans. La sfarsitul anului se face o reglare. E obligatoriu la sursa. In 2005 e 10%. In 2004 a fost 15%.
 Cristian
----- Original Message -----
Sent: Monday, March 21, 2005 12:21 PM
Subject: [romania_eu_list] drepturi de autor

intrebare: in cazul contractelor de cesiune de drepturi de autor, impunerea (de 10%) se face obligatoriu la sursa sau nu?
 
 


EuroAtlantic Club: http://www.europe.org.ro/euroatlantic_club/

***
Birou de traduceri autorizate. Oana Gheorghiu - tel/fax: 252.8681 / [EMAIL PROTECTED]





EuroAtlantic Club: http://www.europe.org.ro/euroatlantic_club/

***
Birou de traduceri autorizate. Oana Gheorghiu - tel/fax: 252.8681 / [EMAIL PROTECTED]



Yahoo! Groups Sponsor
ADVERTISEMENT
click here


Yahoo! Groups Links

Raspunde prin e-mail lui