In loc de declaratii (adica vorbe) care suna bine, mai bine ne-ar dovedi
prin fapte ca e nemultumit de distrugerea patrimoniului.  De exemplu - ca
tot se poarta - ar putea sa schimbe oficialii din minister care pana acum
numai grija pentru patrimoniu si cultura nu au aratat.  Directorii care pana
acum au avizat monstruozitati si aberatii, atentand la cultura si
patrimoniu.
 
Ei, vorbesc si eu sa ma aflu-n treaba... Sigur ca-i schimba, ca doar asta se
petrece peste tot, penelistii din posturi de conducere sunt inlocuiti de
fesenisti.  Si istoria se va repeta bine-mersi, patrimoniul va fi in
continuare distrus, Romania isi va ingropa cultura sau o va imbraca in
valize Louis Vuitton...
 
----------------------------
 
Vali
"Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of
greatness."
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know
peace."
Aboneaza-te la  <mailto:[email protected]> ngo_list: o
alternativa moderata (un pic) la [ngolist]
Please consider the environment - do you really need to print this email?
 


  _____  

Hm! Se pare ca ministrul acesta incepe bine (dupa vorbe) - eu nu
inteleg, totusi, un lucru: DE CE trebuie sa se "mobilizeze cetatenii
pentru a impiedica finalizarea" unor astfel de constructii, cand cei
care ar trebui "sa se mobilizeze" ar fi organele abilitate (si care
chiar sunt PLATITE) sa o faca?

Apropo: oare vom vedea macar UNA din cladirile construite pe baza de
autorizatii date ayurea - demolata? Ca nu cred ca ar fi asa imposibil
- iar proprietarul n-are decat sa-si recupereze banii de la cel / cea
(ma refer la persoana cu semnatura!) care a incalcat legea... >:

Dar pe cei care lasa sa se auto-demoleze cladiri de patrimoniu - i-o
sanctiona, oare? >:)

Codruta

.

Raspunde prin e-mail lui