In loc de declaratii (adica vorbe) care suna bine, mai bine ne-ar dovedi prin fapte ca e nemultumit de distrugerea patrimoniului. De exemplu - ca tot se poarta - ar putea sa schimbe oficialii din minister care pana acum numai grija pentru patrimoniu si cultura nu au aratat. Directorii care pana acum au avizat monstruozitati si aberatii, atentand la cultura si patrimoniu. Ei, vorbesc si eu sa ma aflu-n treaba... Sigur ca-i schimba, ca doar asta se petrece peste tot, penelistii din posturi de conducere sunt inlocuiti de fesenisti. Si istoria se va repeta bine-mersi, patrimoniul va fi in continuare distrus, Romania isi va ingropa cultura sau o va imbraca in valize Louis Vuitton... ---------------------------- Vali "Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of greatness." "When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace." Aboneaza-te la <mailto:[email protected]> ngo_list: o alternativa moderata (un pic) la [ngolist] Please consider the environment - do you really need to print this email?
_____ Hm! Se pare ca ministrul acesta incepe bine (dupa vorbe) - eu nu inteleg, totusi, un lucru: DE CE trebuie sa se "mobilizeze cetatenii pentru a impiedica finalizarea" unor astfel de constructii, cand cei care ar trebui "sa se mobilizeze" ar fi organele abilitate (si care chiar sunt PLATITE) sa o faca? Apropo: oare vom vedea macar UNA din cladirile construite pe baza de autorizatii date ayurea - demolata? Ca nu cred ca ar fi asa imposibil - iar proprietarul n-are decat sa-si recupereze banii de la cel / cea (ma refer la persoana cu semnatura!) care a incalcat legea... >: Dar pe cei care lasa sa se auto-demoleze cladiri de patrimoniu - i-o sanctiona, oare? >:) Codruta .

