La cca 1 km de Palatul de la Mogosoaia venind dinspre Targoviste, 
sunt indicatoare care iti indica incotro sunt unele orase din Europa, 
dar absolut nimic despre palat. Inauntru e plin de caini si tiganii 
se plimba cu ATV-ul. In sera se vand flori fara bon. O sa mai ma duc 
peste 1 an. Fac pariu ca va fi la fel. Nesimtirea imbecila face parte 
din patrimoniul nostru!


--- In [email protected], "Vali" <valin...@...> wrote:
>
> In loc de declaratii (adica vorbe) care suna bine, mai bine ne-ar 
dovedi
> prin fapte ca e nemultumit de distrugerea patrimoniului.  De 
exemplu - ca
> tot se poarta - ar putea sa schimbe oficialii din minister care 
pana acum
> numai grija pentru patrimoniu si cultura nu au aratat.  Directorii 
care pana
> acum au avizat monstruozitati si aberatii, atentand la cultura si
> patrimoniu.
>  
> Ei, vorbesc si eu sa ma aflu-n treaba... Sigur ca-i schimba, ca 
doar asta se
> petrece peste tot, penelistii din posturi de conducere sunt 
inlocuiti de
> fesenisti.  Si istoria se va repeta bine-mersi, patrimoniul va fi in
> continuare distrus, Romania isi va ingropa cultura sau o va imbraca 
in
> valize Louis Vuitton...
>  
> ----------------------------
>  
> Vali
> "Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief 
mark of
> greatness."
> "When the power of love overcomes the love of power, the world will 
know
> peace."
> Aboneaza-te la  <mailto:[email protected]> 
ngo_list: o
> alternativa moderata (un pic) la [ngolist]
> Please consider the environment - do you really need to print this 
email?
>  
> 
> 
>   _____  
> 
> Hm! Se pare ca ministrul acesta incepe bine (dupa vorbe) - eu nu
> inteleg, totusi, un lucru: DE CE trebuie sa se "mobilizeze cetatenii
> pentru a impiedica finalizarea" unor astfel de constructii, cand cei
> care ar trebui "sa se mobilizeze" ar fi organele abilitate (si care
> chiar sunt PLATITE) sa o faca?
> 
> Apropo: oare vom vedea macar UNA din cladirile construite pe baza de
> autorizatii date ayurea - demolata? Ca nu cred ca ar fi asa 
imposibil
> - iar proprietarul n-are decat sa-si recupereze banii de la cel / 
cea
> (ma refer la persoana cu semnatura!) care a incalcat legea... >:
> 
> Dar pe cei care lasa sa se auto-demoleze cladiri de patrimoniu - i-o
> sanctiona, oare? >:)
> 
> Codruta
> 
> .
>


Raspunde prin e-mail lui