Il preuiesc pe Cioroianu si am incredere in el.
Motivele nu imi sunt clare.
El tine cont de reactia presei. A intelectualilor. Care, in cazul asta, s-au 
inflamat cam din nimic.
Cred ca a fost o confuzie la mijloc.
Apoi Mihai Razvan Ungureanu este tot la fel de bun ca si Cioroianu, ca 
intelectual. Ba chiar cu mai multa experineta in diplomatie .
MRU a fost in acelais partid, politica a fost din aceeasi grupare.
Nu cred ca aceast acampanie a fost smenul lui MRU.
Din cate retin s-a spus ca s-au urmat toate etapele legale in acest proiect, nu 
e nimic de reprosat.
Totul a pornit de la niste inflamari ale cuiva si bolovanul a luat-o la vale.
Profesionsitii care discutau despre campanie spuneau ca e vorba de sume nu 
grozav de mari.
Pe de-o parte eu cred ca nu trebuie sa fie totul supus unui soi de referendum 
(macar de-ar fi referendum si nu totul la mana presei)  iar pe de alta nu era 
vorba de o stampla de care nu am fi scapat in veci. Era o campanie. Punctuala. 
Putea sa rodeasca, OK. Putea sa esueze, ok.
Campania asta, ca si la banci , se bazeaza pe incredere.
Pe bunavointa. Persuasiune, atitudine pozitiva. 
Oricat de genial ar fi promotorul, daca noi ne punem de-a curmezisul efectul e 
acelasi.
Nu cred ca poate scapa ceva de efectul bascaliei si persiflarii generale.
Cioroianu reprezinta clientul in aceasta afacere.Edreptul sau. El stie mai mult 
decat noi. ok
Ma intristeaza insa jubilatia pe tema asta... E fara motiv.
Am senzatia ca orice s-ar face imediat se pun niste reflectoare si apar niste 
pretentii absolute incat sigur, nimeni, de oriunde, nu ar rezista.
Toata lumea vrea paradisul. Acum. Aici.
Din partea altuia.
Scuze, nu tin sa fac si eu texte lungi...
Ma rog, ne cunoastem fiecare opiniile.
Ai dreptate, nu prea imi schimb opiniile. Dar nimeni nu si le cam schimba.
Putem incerca insa o negociere. Un exercitiu pt toti cei de pe lista.
Sa incercam sa cedam unui argument al preopinentului.
Uite, daca vrei, accept ca poate nu era cea mai inspirata formula aceea. Accept 
ca exista motive pt Cioroianu sa ceara reevaluarea.
Armistitiu. Sa vedem ce va veni.
Corect mi s-ar parea ca aceeasi firma sa continue.Sa se organizeze o dezabeter 
punctuala si aceeais firma sa fac aajutsarile de rigoare . Sa se semnez eun 
pact de acceptare din partea opiniei publice incat o data lansat noul concept 
sa nu mai existe voci care sa erodeze.


Marius Dobrin
www.inda.ro
www.geocities.com/marius_dobrin
www.geocities.com/revista_pasager

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui