--- In [email protected], <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> Armistitiu. Sa vedem ce va veni.
> Corect mi s-ar parea ca aceeasi firma sa continue.Sa se organizeze 
o dezabeter punctuala si aceeais firma sa fac aajutsarile de 
rigoare . Sa se semnez eun pact de acceptare din partea opiniei 
publice incat o data lansat noul concept sa nu mai existe voci care 
sa erodeze.
> 

Tsk, tocmai cand imi probam cuirasa...:)

Corect ar fi sa se fie call for proposals. 5, 10, 100 de firme sa 
participe, sa fie o alegere ponderata prin mai multe mecanisme: si 
guvern si cati bani cer si un juriu de corifei si cam ce zice boborul.
Incorect mi se pare sa dai toti banii unei singure firme, pre-alese, 
care sa aiba pretentia ca numai ea poate. Si numai conceptul ei 
reprezinta, sintetizeaza, este o carte de vizita, pentru o natie. 
Romania nu este Coca-Cola, iar Cioroianu nu este client, ci cateva 
sute de milioane de oameni din EU sunt clienti. 
Daca inteleg ca o natie nu e o corporatie, vor face call for 
proposals (nu e imun abuzului, dar e un pas in plus). Nu, vor alege o 
firma, aceeasi sau alta - nu conteaza - si va fi aceeasi situatie.

M.

Raspunde prin e-mail lui