Mai tineti minte toata vanzoleala cu brandul de tara si 
fabulospiritul, toata discutia pe marginea mega-emisiunii cu mega-
specialistii in ale datului din gura: ea, care vedea o tara ca pe o 
corporatie, cred ca Patriciu e fanul ei numero 1 si el, care avea 
argument de profesionalism pistolul Makarov la tampla bunicului? Ei 
bine, mult zgomot pentru nimic, un alt exemplu de discutie fara fond, 
pentru ca Cioroianu, cum a venit, cum a si tras oblonul peste 
proiect. 
Nu stiu care au fost adevaratele motive de stopare ale fabulo-
aburelii, dar motivul oficial are o mare doza de bun simt: daca nu a 
reusit sa convinga pe astia in tara, cum va avea succes la aia de 
afara?

Restul si mai multe, cititi aici: 

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=57&brk=5674&cHash=9064741088

unde, printre altele, veti gasi ceva interesant in afirmatiile 
Corinei Vintan. Noi, ca romani, nu avem nimic specific romanesc. 
Chestie rather scary, daca stam sa ne gandim 5 minute la traba asta 
si lasam deoparte isteriile patriotarde.

M.

Raspunde prin e-mail lui