Mai rau....sunt un fel de mini...supermaket-uri.
Doar o mica parte a farmaciei e farmacie...in rest gasesti acolo cam 
tot ce vrei, inclusiv sa iti printezi pozele din aparatul digital. Eu 
laptele il cumpar de la farmacie, e mai ieftin de multe ori decat in 
oricare alta parte. In ceea ce priveste farmacia ai posibilitatea cu 
un telefon inainte si o programare sa vii cu masina la gemulet si sa 
iti ridici medicamentele. Nu poti ridica insa nimic in acest fel fara 
prescriptie medicala. De fapt aici foarte putine medicamente sunt fara 
prescriptie.
Cam asa arata o" drive trough pharmacy"

http://www.defenselink.mil/news/Apr1999/9904062a.jpg

Iar daca chiar vreti sa vedeti ce fac pensionarii aici vizitati acest 
site...nu este acolo nici o exagerare si nici o poza trucata:

http://www.thevillages.com/recreation/recreation.htm

Cu bine,
Camelia

--- In [email protected], <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Sunt farmacii fast-food?..:)))
> 
> Marius Dobrin
> www.inda.ro
> www.geocities.com/marius_dobrin
> www.geocities.com/revista_pasager
> 
> [Non-text portions of this message have been removed]
>


Raspunde prin e-mail lui