b92.net 
<https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=29&nav_category=78&nav_id=1670716>
  


Srpski ambasador iz epicentra zaraze: "Nema karantina, kretanje nije 
ograničeno" VIDEO


2 minutes

  _____  

Svi vojnici policajci Srbije u međunarodnim mirovnim operacijama širom sveta su 
dobro, izjavio je danas za TV Prva ambasador Srbije pri UN Milan Milanović. 

Izvor: Tanjug, prva nedelja, 29.03.2020. | 12:23 

 

Printskrin: Tv Prva

On je naveo da Srbija ima 261 pripadnika vojske u pet mirovnih misija, a u tim 
operacijama je i nekoliko pripadnika MUP-a. 

Najveći kontigent je u misijama u Libanu i Centralnoafričkoj Republici, gde je 
misija medicinska podrška i gde Srbija ima bolnicu. Milanović je rekao da je od 
ukupno oko 80.000 ljudi u misijama širom sveta samo jedan pripadnik do sada 
oboleo od koronavirusa. On je naveo da predsednik Tramp ipak nije odlučio da 
proglasi karantin u tri države: Njujork, Nju Džerzi i Konektikat. Kako je 
rekao, to bi podrazumevalo potpuno zatvaranje granica ovih država SAD-a. U 
državi Njujork je 43% obolelih od ukupnog broja u SAD. Taj broj je preko 
53.400. Umrlih je 672. "Na snazi su mere vanrednog stanja, ali bez ograničenja 
kretanja. Zatvoreni su škole, fakulteti i restorani. U apotekama je nestašica 
maski, sredstava za dezinfekciju i ona traje oko dve nedelje", rekao je 
Milanović. On je takođe skrenuo pažnju da je u Njujorku mnogo ljudi u parkovima 
koji šetaju ili treniraju.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/032201d605c4%24f4426850%24dcc738f0%24%40gmail.com.

Reply via email to