Title: Message

BETA-PREGLED U 14 ČASOVA
Za nedelju, 17 avgust 2003. godine

 

 Srbija i Crna Gora

NOVI SAD - Šef poslaničkog kluba DOS-a Bojan Pajtić izjavio je da se "lično uverio" da ni u SAD, ni u EU ne postoji raspoloženje da Kosovo dobije nezavisnost.

BEOGRAD - Evropa ne bi bila verodostojan politički entitet, ako njene buduće granice ne bi obuhvatale i SCG, izjavio koordinator EU za jugoistočnu Evropu Erhard Busek.

BEOGRAD - Vojislav Koštunica demantovao tvrdnje nekih medija da su SAD izvršile pritisak na njegovu stranku da učestvuje u formiranju "novog DOS-a".

BEOGRAD - Nekoliko desetina Roma, koji treći dan protestuju ispred Skupštine grada zbog najave rušenja njihovih kuća u zemunskom naselju Grmeč, pozvali gradske i državne funkcionere da se uključe u rešavanje njihovog problema.

PREŠEVO - Predstavnik ilegalne organizacije ANA Aljban Vjosa pozvao političke predstavnike Albanaca u Preševu, Medvedji i Bujanovcu da se ujedine oko Ane u projektu stvaranja albanske etničke države.

BEOGRAD - Snažna eksplozija odjeknula je u subotu kasno uveče u Kosovskoj Mitrovici, u blizini tri solitera naseljenih Albancima, javila u nedelju RTS.

NOVI PAZAR - Policajac Boban Stašević lakše povredjen u eksploziji u subotu uveče na kontrolnom punktu Mehov krš, izmedju Srbije i Crne Gore.

Svet

ATINA - Brejdi Kisling, prvi američki diplomata koji je dao ostavku zbog rata u Iraku, optužio Donalda Ramsfelda da je uvukao "slabašnog" Džordža Buša u ratni sukob kako bi ojačao svoju poziciju u Vašingtonu.

BAGDAD - Jedan danski vojnik iz sastava medjunarodnih snaga u Iraku i dvojica Iračana poginuli su u noći izmedju subote i nedelje na jugu Iraka.

TOKIO - Japanski premijer Djunićiro Koizumi otputovao je u nedelju u posetu Nemačkoj, Poljskoj i Češkoj, gde će sa zvaničnicima tih zemalja razgovarati o situaciji u Iraku i pitanjima medjunarodne bezbednosti.
 
http://www.beta.co.yu/

Одговори путем е-поште