Title: Message

BETA-PREGLED U 18 SATI
Sreda, 20. avgust 2003.

 

 Srbija i Crna Gora

BEOGRAD - Svilanović izrazio Kofiju Ananu saučešće povodom tragične smrti specijalnog predstavnika UN u Iraku Serdja de Mela.

BEOGRAD - DHSS podržala predlog Čedomira Jovanovića za okupljanje demokratskih snaga u Srbiji, radi približavanja Evropskoj uniji.

BEOGRAD - G17 Plus odbacila inicijativu Čedomira Jovanovića i ocenila da je ta ideja "krajnje neozbiljna i besmislena".

BEOGRAD - Radnici brodogradilišta "Beograd" sprečili stečajnog upravnika Zorana Janjuševića da smeni 16 radnika obezbedjenja brodogradilišta.

BEOGRAD - Radio B92: Istraga protiv činovnika Vlade Srbije Nemanje Kolesara i Zorana Janjuševića o njihovoj navodnoj umešanosti u pranje novca trebalo bi da bude završena do kraja ove nedelje.

BEOGRAD - Batić saopštio da ostaje pri ranijoj izjavi da bi bilo najbolje da BiH povuče tužbu protiv Srbije i Crne Gore.

BEOGRAD - Ranjeni dečak iz Goraždevca Bogdan Bukumirić oseća se dobro i njegovo opšte stanje je stabilno, saopštila je VMA.

BEOGRAD - EPS saopstila da je rad sistema stabilan i da ne postoji opasnost od restrikcija struje u Srbiji.

BEOGRAD - Elektroprivreda Srbije najavila je da će u petak biti zaključen tender za nabavku struje iz uvoza za septembar.

BEOGRAD - Nataša Mićić zakazala je za sredu vanrednu sednicu na kojoj će biti razmatran Predlog deklaracije o Kosovu i Metohiji.

BEOGRAD - Sednica Skupštine SCG na kojoj će se raspravljati o Akcionom planu za harmonizaciju ekonomskih sistema Srbije i Crne Gore biće održana u ponedeljak, 25. avgusta.

BEOGRAD - Vlada u senci Demokratske stranke Srbije ocenila da finansijska politika Vlade Srbije vodi "daljem urušavanju domaće ekonomije".

KOSOVSKA MITROVICA - Autobus "Kosmet-prevoza" koji vozi putnike od severne Kosovske Mitrovice do obližnjeg Suvog Dola, kamenovan, a u incidentu niko nije povredjen.

KOSOVSKA MITROVICA - SNV severnog Kosova: Bezbednosna situacija u pokrajini gora nego pre dve godine, a zato su odgovorni predstavnici medjunarodne mirovne misije na Kosovu.

NOVI SAD - "Vode Vojvodine": Vodostaj Dunava kod Novog Sada danas je 18 santimetara i nastaviće da opada.

NIKŠIĆ - Elektroprivreda CG ukinuće u ponoć restrikcije struje crnogorskom primorju i Cetinju.

TIVAT - Dva nova požara, za koje vatrogasci sumnjaju da su podmetnuti, izbila oko 12 sati u tivatskoj opštini.

 Svet i region

STOKHOLM - Kofi Anan izjavio da će UN nastaviti rad u Iraku uprkos bombaškom napadu na štab UN u Bagdadu.

BRISEL - Evropska komisija saopštila da će opozvati jedan deo svog osoblja iz Bagdada.

STRAZBUR - Valter Švimer snažno osudio "užasni" teroristički napad u Jerusalimu.

PARIZ - U Francuskoj od vrućina u prve tri nedelje avgusta umrlo 10.400 ljudi više nego u istom periodu ranijih godina.

BEČ - Srbija i Crna Gora postala punopravni član Medjunarodne komisije za zaštitu Dunava.

 
http://www.beta.co.yu/

Одговори путем е-поште