Beta - pregled vesti za
Nedelja, 24. oktobra 2004. godine u 14 časova

Srbija i Crna Gora

BEOGRAD - Na benzinskim stanicama Naftne industrije Srbije od nedelje važe nove maloprodajne cene naftnih derivata, više za oko tri dinara po litru. Cena motornih benzina MB-95 i BMB-95 je 62,40 dinara, dizela D2 je 50,90, supera MB-98 je 68,10, a evro dizela-NSD je 54,30 dinara.

BEOGRAD - Sindikat avioinženjera kompanije "Jat ervejz" odlučio je u nedelju da nastavi štrajk i najavio da će u utorak, 26. oktobra ponovo redukovati linije na domaćim letovima, ako rukovodstvo kompanije do tada ne ispuni njihove zahteve.

BEOGRAD - Medija centar "Jat ervejza" saopštio je da je u nedelju ujutru prekinut štrajk avio mehaničara u toj nacionalnoj avio-kompaniji i da će tokom dana biti uspostavljen saobraćaj na svim linijama.

PRIŠTINA - Demokratski savez Kosova Ibrahima Rugove saopštio je u nedelju da je ta stranka, prema delimičnim preliminarnim rezultatima, osvojila 55,6 odsto glasova na parlamentarnim izborima a Kosovu. Misija OEBS-a, odnosno Centralna izborna Komisija trebalo bi da u ponedeljak u 15.00 da objave prve preleminarne rezultate izbora.

PIROT - Politički analitičar Đorđe Vukadinović smatra da "konačni status Kosmeta u velikoj meri zavisi od rezultata predsedničkih izbora u SAD". On je ocenio da ako pobedi Džon Keri "onda mi tu očigledno nemamo šta da tražimo jer se Ričard Holbruk vraća na scenu uz podršku albanskog lobija''.
Svet i region

BAGDAD - Američki diplomata zadužen za bezbednost, ubijen je u nedelju u minobacačkom napadu u Bagdadu, javljaju agencije. Državni sekretar SAD Kolin Pauel saopštio je da je ubijen pomoćnik regionalnog zvaničnika za bezbednost Ed Sajc.

TEHERAN - Iran je u nedelju odbacio predlog Evropske unije da prekine svoj program obogaćivanja uranijuma, u zamenu za civilnu nuklearnu tehnologiju. Diplomate smatraju da će posle iranskog odbijanja, EU podržati zahtev SAD da Teheran bude prijavljen Savetu bezbednosti, uz mogućnost uvođenja sankcija.

BAKUBA - Tela 49 pripadnika nove iračke vojske, koji su bili napadnuti u subotu, pronađena su južno od Bakube. Nakon inspekcije utvrđeno je da je na vojnike pucano, pošto im je prethodno naređeno da legnu na zemlju.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





                                                      http://www.beta.co.yu/

Одговори путем е-поште