On Sat 2009-10-31 23:50:06, jzvc wrote: > Martin Kupec napsal(a): > > On Fri, Oct 30, 2009 at 01:29:42PM +0100, Petr Dlouhý wrote: > > > >> On Fri, 30 Oct 2009 13:20:04 +0100, Petr Stehlik <psteh...@sophics.cz> > >> wrote: > >> > >> Ano, myslím, že by to mělo být zpracováno strojově, a to až ve fázi > >> posprocessingu, tedy by tyto informace neměli být přímou součástí OSM, > >> protože jsou tam duplicitní. Součástí OSM by měli být pouze data jako > >> hranice města, hranice státu a další hranice oblastí. Už tag is_in, který > >> se používá u obcí mi přijde nadbytečný. > >> > > Neni spis nadbytecna hranice mesta? Mi prijde skoro lepsi, a > > hlavne jednodussi na zmapovani pridavat k silnicim flags > > "is_in" a v posprocessingu kolem takovychto silnic udelat > > polygony a to prohlasit za uzemi mesta. Katastralni uzemi mesta > > nejspis neni uplne dulezita informace, mestu mohou patrit i > > rozlehla okolni pole. Tohle by i resilo problem s leteckou mapou > > a zobrazovanim zastavene oblasti. > > > > Martin Kupec > > > > > Zdravim, > > me tedy prijde na realizaci jednodussi algoritmus zjistujici, zda je > neco uvnitr nejakeho polygonu. Nemluve o tom, ze hranice statu je > polygon, stejne jako hranice kraje, okresu ... . Chcete kazdou cesticku, > kazdy bod oznacovat "is_in=CR" ? To je preci nesmysl. Me by prislo > logicke, aby se toto urcovalo vyhradne na zaklade zacleneni do struktury > polygonu "boundary".
A to ma chudinka navigace pokazdy stahovat celej svet aby zjistila ve ktery je zemi? Ne ne, to nebude fungovat. Takze jo, predstavuju si, ze u kazdy ulice bude is_in=<jmeno_mesta> a u kazdyho mesta pak bude is_in=CR . Pavel -- (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek (cesky, pictures) http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz