Dne 19.7.2012 12:27, Karel Volný napsal(a): > Dne Čt 19. července 2012 08:48:19, jzvc napsal(a): >> Dne 19.7.2012 4:43, Jakub napsal(a): >>> V rámci zkoumání toho co všechno nám bot sežral jsem udělal zajímovou >>> tabulku, tak se o ní chci podělit Viz >>> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/%C3%9Aklid_po_velk%C3%A9m_promaz%C3%A1n >>> %C3%AD >>> >>> Teoreticky by všechny silnice měly být tvořeny pouze jednou spojitou >>> komponentou, zatím tomu tak není. >> Pozor, pokud za "spojitou komponentu" beres neprerusovanou way, tak to >> neni pravda, protoze way musis prerusit napr kvuli pridani casti silnice >> do relace ... Musel bys jeste kontrolovat, zda na sebe sou jednotlivy >> casti napojeny ve svych koncovych bodech a hledat jen takove, ktere ne. > měl jsem na jazyku stejnou poznámku, ale taky si nejsem jist, jestli kolega > myslí way > > každopádně tohlento je věc, co mě pěkně točí - někde je souběh nějaké blbosti > s kusem silnice, takže si way tvořící tu silnici splitnu, ten kousek hodím do > relace, co potřebuju, ale tím vpodstatě rozbiju tu silnici ... z jedné > vytvořím tři, na kterých je třikrát stejná kopie tagů ... pak se něco změní, > třeba oprava překlepu v čísle, a chudák, kdo to opravuje, musí sledovat, na > co > všechno ta way navazuje a opravovat to natřikrát místo jednou? > > obzvlášť vtipné je to pak při renderování, když na pár metrech je třikrát > zopakované jméno ulice, protože to AI (resp. spíš v tomto případě AS - > artificial stupidity) vidí jako tři různé čáry s pojmenováním > > podle mého se silnice (a obdobné věci) řeší na úplně špatné úrovni abstrakce > - > way jako kousek čáry v mapě, který jde přidat do různých relací, by neměla > být > otagovaná vůbec
Souhlas, ale to se tyce spousty veci v OSM, zaslouzilo by to nejaky generalni prekopani ... Myslim ze slusne jsou na tom nase importovane hranice - way jako takova si nese pouze info o tom, ze jde o hranici a max lv te hranice, ktera tam vede. Zbytek je soucasti relace. Co se silnic tyce, vytvarel sem nad par silnicema relace, ciste z prakticych duvodu - jednoduse si necham sosnout vsechny prvky relace a stahne se mi to cely. Technicky sem navic zaznamenal nekolik pripadu, kdy vedou dve silnice (cisla) trebas par set metru soubezne po jedne vozovce. A to samo plati i pro ruzna cislovani typu Ecka ... Prvek v mape by mel mit pouze "fyzicky" popis - tedy ze jde o kamenitou cestu trebas. Jakykoli dalsi "nefyzicky" informace (ze je tam zakaz vjezdu ...) by uz mely byt v relaci. > > nad tím by měl být > > a) fyzický popis - buď ta jedna nebo několik navazujících wayí říkajících, > třeba že tohlento je most, nebo kus cesty s takovým a makovým povrchem apod. > > b) logické uspořádání, že tyto waye patří do silnice X, a třeba že v tomto > pořadí a orientaci tvoří jednosměrku apod. > > u některých věcí se to tak trošku dělá, alespoň ta část b), viz tagování řek > jako relací (u těch řek se část a) vpodstatě může shodovat s tím "kouskem > čáry > v mapě", protože se tak často nestává, že by tam byl souběh více věcí a bylo > třeba z ní vzít jen kus vocaď-pocaď - tak nanejvýš když řeka tvoří nějakou > hranici apod.) > > u silnic ještě ne - nebo mi něco uniklo? U silnic to (castecne) udelat lze, ale nedosahnes optimalniho stavu. Castecne si stim poradi i reneder(y). Dulezity je predevsim to, co a jak dovoli editory. Napr v pripade silnic = rucni prace s relaci = neskutecnej vopruz. Idealni by bylo, kdyby se user v najekym "basic" rezimu vubec nedozvedel ze se neco dava do relace a neco na way. Tenhle problem napr krasne vyleze kdyz se mrknes v jakym stavu jsou jizdni pruhy. Na wiki je nekolik variant jak to otagovat, technicky je vcelku jedno jaka je ta spravna, podstatny je, aby to umel editor uzivatelsky privetive = budu si lanes cmarat do mapy stejna jako way, a at si to nako prechroupe. > > není na čase to změnit? - co se děje v OSM na světové úrovni, sleduje to > někdo, nediskutoval se takový nějaký problém? > > K. > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz