Cau, koukal jsem na to zbezne. Stahlo mi to 300MB dat je v bodech, coz vypada, ze partyzanujes, uz celkem dlouho. ;-)
Celkem se mi to zatim libi. Treba jsem hodne rad, ze pouzivas addr:place, tak kde nejsou ulice, takze to pak pujde najit. Vypada to, ze ovsem nedelas jen adresni body, ale i budovy. Jako trochu neprijemne, ale asi nevyhnutelne vidim, ze kdyz takhle naimportujes vesnici, tak tam si tretina domu chybi, takze je ji stejne potreba dodelat rucne. Predpokladam, ze v RUIANu jsou jen budovy postavene dle nejakeho stavebniho rizeni a ze mensi stavby, ktere asi neprochazi tolik a urednim simlem tam nejsou. Je to tak? Ovsem nekdy to dela nehezke vezi, jako tady id=244571117, kdy ten dum je tam jen castecne. Da se tomu nejak vyhnout? Predpokladam, ze ten import je poloautomaticky, ze kontrolujes, jestli tam uz neco nenakreslil nekdo drive. Je to tak? Na jiny problemek jsem narazil v nejake vesnici, kam si asi adresy uz dal drive. Byly tam nejake adresni body, ktere jsou podle RUIAN jinde, nez mi ukazuje KM. Co ma pak vice pravdu? V tomhle pripade se mi zdalo, ze logictejsi misto je to, ktere ukazovala KM, ale nevim, proc k tomu rozdilu dochazi a jaka data jsou lepsi. A kdyz uz ti s tim adresnim bodem pohnu, tak ti mam zachovat ref:ruian a prepsat source:addr z "ruian" na "cuzk:km"? Nebo to mam nechat a pripsat treba addr:loc=cuzk:km? Proc nekde jsou tvoje adresy o chloupek mimo nez body v KM? Treba id=2517820160 Jsi schopen a ochoten poskytnout svuj importovaci software i jinym, aby ho mohli pouzivat? Je v RUIAN k dispozici vice informaci treba k budovam, ktere bychom mohli nejak vyuzit? Nebo ten obrys je vse, co se da vytahnout? Zdravi, Dalibor From: Mirek Dlask [mailto:dlas...@gmail.com] Sent: Tuesday, November 26, 2013 10:28 PM To: OpenStreetMap Czech Republic Subject: Re: [Talk-cz] Ruian jako zdroj dat 1) import adresních bodů 2) Minimalis_import 3-4) vycházel jsem z předchozích diskuzí zde a částečně ze zvyklostí vyčtených v OSM datech. Pochopil jsem, že hledat řešení akceptovatelné všemi je zbytečná ztráta času. Takže možná tak trochu partyzánština. M.D. Dne 26. listopadu 2013 22:19 hanoj <eha...@gmail.com <mailto:eha...@gmail.com> > napsal(a): Ahoj, možná by neškodilo dodat: 1) co jsi dělal 2) pod jakým účtem 3) kde je k tomu popis postupu a metadata k výsledku 4) kdy jsi to výše uvedené předhodil talk-cz k připomínkám díky hanoj Dne 26. listopadu 2013 22:04 Mirek Dlask <dlas...@gmail.com <mailto:dlas...@gmail.com> > napsal(a): > Ahoj komunito > > Jak už jsem psal nedávno, byl jsem na svoji záškodnickou činnost ( import > dat Ruian z uživatelského účtu) upozorněn P Normanem. Po založení > dedikovaného účtu a pár importech jsem byl bloknut s následujícím > vysvětlením. > > would you please, before continuing any of your imports, e-mail > d...@osmfoundation.org <mailto:d...@osmfoundation.org> and explain how you have conformed to our import > guidelines (see http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import)? I couldn't find > any discussion about your proposed import on the imports@ list and the > source of your data is unclear. > > Frederik Ramm > OSMF Data Working Group > > Vzhledem k mojí neochotě se někam registrovat a ještě menšímu diplomatickému > umění něco vysvětlovat bych tuto ne/milou povinnost přenechal někomu jinému. > Třeba už je někdo registrován a jeho angličtina je lepší než ta moje. Ani > nevím co a jak vysvětlovat e-mailem. > Hlásí se někdo dobrovolně? > > M.D. _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org <mailto:Talk-cz@openstreetmap.org> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz