"...k obecné debatě přich připomněl, že jako názor na straně odpůrců mapování ilegálních prvků bývá uváděno to, že se taková věc v mapě zdánlivě legalizuje. Nejde o případ Kliniky, ale o příklad řešený zde před rokem - ilegální cyklotrialový polygon (či jak to nazvat) vytvořený na území přírodní památky. Uživatel mapy při pohledu do mapy vidí značku trialového polygonu a nic netuše zajásá a jde jej užívat. "
souhlasím - tyhle problematické až ilegalní entity by měly v mapě odlišitelné od těch bezproblémových. U těch cest jsem to už kdysi dávno viděl na jakési papírové mapě, kde byly ty horské silničky v 1. zóně NP přeškrtány. Rendery OSM to ale neumí, byť data pro to jsou (je ale otázka, zda jsou správně). Viz např. tyto příklady ze života: - https://www.openstreetmap.org/way/390385744 (silnice na Sněžku) - https://www.openstreetmap.org/way/46774254 (silnice 286 za obcí Horní Mísečky - zde je vjezd pouze na speciální povolení) (konec konců - i u té Kliniky by taky měla být v mapě spíš asi ikonka squatu než "školky") -- Severák
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz