cau, ja vidim pro https://www.openstreetmap.org/relation/5322035 ikonu obchodu (mam ale beta verzi ME, takze muzes videt neco jinyho), coz bude zpusobeny tagem shop=kiosk; nareportoval sem to (viz nize), tady si myslim, ze by mela byt ikona cerpacky.
mahdi Vit Semenec via talk-cz wrote on 05/05/2019 01:34 PM: > > Ahoj, > nejprve děkuji za odpovědi, přečetl jsem si je hned, ale jak na webu > na ně odpovědět, je mimo mé schopnosti a do mailu mě to jako v té době > neregistrovanému nepřišlo (neměl jsem jak na vlákno odpovědět, jen > bych nejspíš založil další). > > Ještě další příklady: > Ikona benzínky Shell se v Magic Earth nezobrazuje ještě např. > zde. A tam je co zadané špatně??? > https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.69258/14.54223 > https://www.openstreetmap.org/edit?way=172860536#map=19/50.03445/14.53629 > > A zde je to OK: > https://www.openstreetmap.org/edit?way=356914203#map=20/50.04682/14.55231 > https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/49.98401/14.60295 > > Nemusí být benzinka označená hlavně jako BOD a ne jen jako PLOCHA? > > > U benzínek, jak právě koukám se na označení plochy budovy náhodně > používá Čerpací stanice/Obchodní budova/Průmyslová > budova/Budova/Budova občanské vybavenosti. Ale u většiny je i označena > jako bod. > > Tady je dokonce jako plocha Benziny vyznačena nejen budova, ale úplně > celá i zatravněná oblast s parkovištěm: > https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.22100/15.80720 > > > Moc možností, každý přispěvovatel to pochopí jinak a pak se s daty > mají aplikace nějak poprat :( > > --------------- > Po přečtení příspěvku rekonstrukce multipolygonů, jsem se krapet > vyděsil. Je toho tolik, co začínající přispěvovatel vůbec netuší a jak > snadno nevědomky znehodnodnotí práci někoho jiného. Chybí zde funkce > nějakého zámku, na věci importované z přesného zdroje, nebo takto > precizně finálně zadané. > --------------- > > V. > > Dne 05.05.2019 v 10:18 mahdi1234 napsal(a): >> cau, >> >> trochu sem se na to dival, a vypada, ze pokud je vyplnen jen "brand", >> tak se ikona nezobrazi, pokud "name" tak jo (zatim to nebudu v osm >> doplnovat, at to muzou spravit v ME). >> >> https://www.openstreetmap.org/way/50734705 - na mape bez ikony >> https://www.openstreetmap.org/way/320770862 - na mape s ikonou >> >> zaroven pokud ma tag kiosk, tak se zobrazi na mape nakupni kosik, >> opet si myslim, ze je logictejsi logo site >> >> https://www.openstreetmap.org/node/877762987 >> >> Taky pak spolecne s Markem posilame navrh na doplneni ikon prozatim >> pro Benzina, Eurooil, Globus a Makro, klidne dejte navrh pro nakou >> dalsi vetsi sit v CR, co se v ME nezobrazi, poslu to asi ve stredu na >> svatek. >> >> mahdi >> >> Marek wrote on 05/02/2019 12:14 PM: >>> >>> Hello Marek, >>> >>> >>> Thank you for contacting us. >>> >>> >>> The Magic Earth app has a database with gas station icons which are >>> then automatically displayed on the map. You do not need to set up >>> something specific in the settings for that. >>> >>> >>> Can you please give us examples of what gas station icons are not >>> displayed and in which locations? Screenshots would be ideal to have. >>> >>> >>> Also, if you have any other questions or suggestions, we are here to >>> help. Safe travels! >>> >>> >>> Best regards, >>> >>> Razvan >>> >>> Marek Polák >>> >>> Jak pise Marek, mapy cca 2 mesice, ted to chvilu trva kvuli nove >>> bete probihaji posledni 3 tydny (bugiku bylo povicero). Po vikendu >>> by mohla byt nova verze, takze dalsi update map bude chvili trvat. >>> >>> Podpora bezne reaguje do dvou pracovnich dnu - supp...@generalmagic.com >>> >>> mahdi >>> >>> marek wrote on 04/27/2019 08:07 PM: >>>> >>>> Aktualizace ma probíhá cca jednou za 2 měsíce. >>>> >>>> Podporu mají, tak jím zkusím napsat. >>>> >>>> >>>> >>>> Marek Polák >>>> >>>> >>>> >>>> ______________________________________________________________ >>>> > Od: "Marián Kyral" <mky...@email.cz> >>>> > Komu: talk-cz@openstreetmap.org >>>> > Datum: 27.04.2019 19:21 >>>> > Předmět: Re: [talk-cz] Ikonky čerpacích stanic - Shell, OMV, MOL >>>> > >>>> >>>> On 27. 04. 19 11:47, Vit Semenec via talk-cz wrote: >>>> > Ahoj, >>>> > >>>> > popisuji jak umím :) >>>> > >>>> > V navigaci Magic Earth se mě u některých benzínek zobrazuje ikonka >>>> > konkrétní značky u jiných ne. >>>> > >>>> > Je to tím, že Shell, OMV a MOL mají v iD editoru vlastní skupinu >>>> (asi >>>> > dle brand:wikidata ?). >>>> >>>> Možné to je. Dá se to odhadnout tak, že najdeš jednu benzínku, která >>>> ikonu má a druhou, která ji nemám. Pak se porovnají tagy a chybějící se >>>> dodají. Pak se jen počká, jestli se ta benzínka zobrazí i s ikonou. To >>>> bude ale nějakou dobu trvat. Nevím jak často dělají aktualizaci >>>> mapových >>>> dat. Bohužel nemají otevřené kódy, takže se to nedá zjistit >>>> analýzou kódu. >>>> Nebo se jich můžeš zeptat. Asi budou mít nějakou podporu. >>>> >>>> > Uměl by někdo hromadně vyfiltrovat "Čerpací stanice" a ty co mají v >>>> > názvu Shell překlopit na typ "Shell Čerpací stanice". A obdobně >>>> OMV a MOL? >>>> >>>> Ano, uměl ;-) >>>> Začít lze u overpass-turbo.eu: http://overpass-turbo.eu/s/Ijm Pak už >>>> jen nějaká magie kolem ;-) >>>> Ale hodně záleží, kolik by toho bylo. Ony jsou nějaká pravidla pro >>>> strojové editace. >>>> >>>> > Benzina by si to také zasloužila, ale ta tam zavedena samostatně >>>> není. >>>> >>>> Až zjistíme, jak to vlastně funguje, je možné to zkusit na tom správném >>>> místě navrhnout. >>>> >>>> Marián >>>> >>>> > >>>> > Vítek - OK4VSA >>>> > >>>> > >>>> > >>>> > >>>> > _______________________________________________ >>>> > talk-cz mailing list >>>> > talk-cz@openstreetmap.org >>>> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >>>> > https://openstreetmap.cz/talkcz >>>> >>>> _______________________________________________ >>>> talk-cz mailing list >>>> talk-cz@openstreetmap.org >>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >>>> https://openstreetmap.cz/talkcz >>>> >>>> >>>> _______________________________________________ >>>> talk-cz mailing list >>>> talk-cz@openstreetmap.org >>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >>>> https://openstreetmap.cz/talkcz >>> >>> _______________________________________________ >>> talk-cz mailing list >>> talk-cz@openstreetmap.org <mailto:talk-cz%40openstreetmap.org> >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >>> https://openstreetmap.cz/talkcz >>> >> > > > _______________________________________________ > talk-cz mailing list > talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz
_______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz