Super! On May 29, 2017 18:20, "Marko Burjek" <email4ma...@gmail.com> wrote:
> Kot obljubljeno: > Primerjava med OpenTopo z LIDAR podatki na levi in trenutnim OpenTopo z > SRTM na desni. Drsnik se da premikat levo in desno. Karta je narejena za > okolico maribora, (levo rogla, desno Mala nedelja, gor meja, spodaj > slovenska bistrica) Zoom 12-17. Drugače je podatkov preveč že to je skoraj > 1GB slik. Trenutno tudi nimam višinskih podatkov za večji delež Slovenije > kot to, ampak ni pa nek problem za celo Slovenijo to naredit. Razlika v > številu hiš na karti je pa verjetno posledica tega, da je moja karta delana > na predvčerajšnjem OSM extractu, OpenTopo pa verjento bolj redko osvežuje > velik zoom, ker manjkajo neke hiše ki so bile dodane 2 mesca nazaj. > > Edino kar manjka na moji karti je usmerjenost sedl, ker nisem imel > višinskih podatkov v pravi projekciji pa zaenkrat nisem tega delal. Po moje > to vpliva samo na alpe, Pohorje mislim da ne. > > https://slo-osm.duckdns.org/output/topo_compare.html > > Dne 28. maj 2017 20:33 je Marko Burjek <email4ma...@gmail.com> napisal/-a: > >> Pozdravljeni, >> >> Dne 27. maj 2017 21:15 je Jaka Kranjc <s...@lynxlynx.info> napisal/-a: >> >>> On Sat, 27 May 2017 17:46:12 +0200 >>> Mitja Jež <mi...@xn--je-3va.si> wrote: >>> >>> > Pozdravljeni, >>> > >>> > On 03. 04. 2017 21:27, colored stone wrote: >>> > > Eno glavnih tem je "odprl" Klemen, ki je nekaj povedal o >>> > > orientacijskih kartah, ki se uporabljajo pri orientacijskih tekmah v >>> > > okviru Orientacijske zveze Slovenije. Njegova ideja je, da bi >>> > > poizkusili OSM uporabiti kot podlago za izdelavo teh kart. Nekaj >>> > > podobnega je OPENORIENTEERINGMAP >>> > > (http://oomap.co.uk/global/#/new/streeto_global/15/14.4876/46.0602/ >>> > > <http://oomap.co.uk/global/#/new/streeto_global/15/14.4876/46.0602/ >>> >). >>> > >>> > za planinska orientacijska tekmovanja rajše uporabljamo TOPO karte. >>> > Najverjetneje jih bom v te namene tiskal iz: OpenTopoMap >>> > (https://opentopomap.org/#map=/15/46.0602/14.4876/) >>> A niso malo prerevne napram DTK, sploh kar se tiče simbologije? Recimo >>> jama vs jama z izvirom; pa vrtače nimajo minusa. >>> >> To se da popravit, ker je stil na GitHubu. Sam sem naredo karto z >> OpenTopomap stilom in z slo LIDAR višinami in je kr opazna razlika. >> Marsikje se bolj natančno vidi potek reliefa. Bom poskuso dat del na net za >> primerjavo. Trenutno mam višine samo za okolico Maribora na računalniku, >> ker jih je dosti. >> >>> >>> LP >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-si mailing list >>> Talk-si@openstreetmap.org >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si >>> >> >> > > _______________________________________________ > Talk-si mailing list > Talk-si@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si > >
_______________________________________________ Talk-si mailing list Talk-si@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si