VAART-bericht van: Ton van der Giessen <[email protected]>

Nico schreef;


Na 21 euro voor een dag weer blij voor mijn eigen voorziening te kunnen zorgen.

Thuis betalen we , met 2 bewoners in de week en 4 in het weekend , 6 euro per dag voor stroom en gas !!


Nu kan ik niet beoordelen wat jij op je schip voor energiebronnen aan heb staan.

Wanneer ik mijn verbruik thuis met een schip vergelijk dan merk ik dat vrijwel alle schippers enorme energieverslinders zijn.

Thuis zetten we 's avonds de thermostaat lager en hebben we het licht aan alleen daar waar het nodig is. En we stoken op op een energiezuinige gasketel.

Wanneer ik op schepen kijk dan brand er in alle machinekamers dag en nacht verlichting, door de hele woning brand verlichting. De airco staat dag en nacht aan. Electrische vloerverwarming is ook niet bepaald goedkoop (electrisch verwarmen is duurder dan met een ouderwetse cv). En dan niet te vergeten de paar duizend watt aan halogeen dekverlichting. (thuis hebben een ledverlichting van slechts 3 watt)

Met vriendelijke groet
Ton van der Giessen
(die thuis 175 euro per maand aan energie betaalt)



* Vind je VAART!genoten op: http://www.vaart.nl
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan