Kolejny etap sprawy możliwości robienia swobodnie zdjęć w muzeach - jeśli ktoś jeszcze nie wie o co w ogóle chodzi, to polecam ten artykuł:
http://pl.wikinews.org/wiki/Kiedy_dowiemy_si%C4%99,_dlaczego_nie_mo%C5%BCna_robi%C4%87_zdj%C4%99%C4%87_w_niekt%C3%B3rych_polskich_muzeach%3F (albo krócej: http://ur1.ca/u3nq ). Tymczasem VaGla opublikował informację pod wymownym tytułem "Regulaminowy zakaz fotografowania w muzeach to klauzula abuzywna (sygn. XVII Amc 1145/09)" - może jeszcze podsumowanie tego tekstu: "Myślę, że Wikipedia zdobędzie Wawel jednym szturmem - napisał mi p. Michał Kosiarski podsumowując sprawę. Ja również tak myślę. Chociaż ciekawie będzie obserwować działania, które podejmie Wawel, gdy zapozna się z treścią wyroku. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów publikuje sentencję wyroku, wpisując daną klauzulę do Rejestru. Jeszcze chwilę na to poczekamy, ale wyrok został wydany i posługiwanie się takimi postanowieniami w regulaminach muzealnych już dziś nie znajduje uzasadnienia w praktyce stosowania powszechnie obowiązującego prawa. Sąd Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jedynie to potwierdził." [ http://prawo.vagla.pl/node/9027 ] Nic tylko szykować aparaty... =} -- Gdybym świt przywitał choć raz Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz. Strącił go jak z powieki pył, I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył. _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
