Takie tam luźne, wieczorne rozważania: http://rationalwiki.com/wiki/Citizendium
potwierdza IMHO wszystkie moje wątpliwości odnośnie przyznawania specjalnego statusu uznanym "ekspertom" w Wikipedii, czyli problemy z POV ich samych i potencjalne kłopoty ze skutecznym weryfikowaniem ich kwalifikacji a nawet tożsamości... Co nie znaczy, że Wikipedia jest doskonała - ale lepsza taka, niż przeregulowane Citzendium, czy zupełna porażka Knolla... Ciekawe, czy komuś w końcu uda się wymyślić lepszy generator tworzonego przez wolontariuszy, strukturalnie spójnegu contentu. Pewnie w końcu tak, ale jak na razie - mimo wszystkich słabości i mankamentów - otwarta formuła Wikipedii jednak sprawdza się najlepiej... I oby kolejne akcje utrudniające dołączanie do projektu newbies tego nie popsuły... -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
