Souhlasim, IMHO OSM by nemelo suplovat funkci UHULa jakozto narodniho spravce a garanta vsech dat o lesich. Jde jenom o zobrazeni dat s urcitou presnosti.
BTW: "Pravda" neni to, co ukazuje ortofoto, ale to, co ukazuji mapy UHUL (pravne vzato). Samozrejme hraje roli doba porizeni dat Jachym 2008/5/15 Jiri Klement <[EMAIL PROTECTED]>: > Zkusili jste porovnavat exportovane lesy s ortofotem? Docela casto se > to rozchazi, treba i o destky metru. Takze myslim ze nema smysl data > importovat prilis presne. Pokud odstraneni bodu posune les do 5 metru, > tak je to myslim ok. > > Rozdeleni podle typu porostu bych uplne zrusil. Pro lidi co je to > zajima pravdepodobne UHUL nabizi WMS. > On 5/15/08, Petr Nejedly <[EMAIL PROTECTED]> wrote: >> Kubajz napsal(a): >> >> > Soucasny skript nezohlednuje duplicitu bodu a zavede klidne dva stejne. >> > Indexaci jsem mel namysli to, ze se bude drzet tabulka bodu (index) v >> > pameti po celou dobu zpracovani lesu a bude se napred zkoumat, zda bod >> > uz v indexu neni, nez se vybleje do .osm souboru. >> > >> > K >> > >> > Jachym Cepicky napsal(a): >> >> Indexace bodu, co to je? >> >> >> >> Coz takhle generalizace? >> >> >> ... by rozhodne byla na miste. >> Ony sice renderery vyrabeji mapu az do 30cm/px, ale mapovat >> okraje lesa s detaily v jednotkach metru nema moc smysl, obzvlaste >> kdyz jde o drobne rozliseni uvnitr souvisleho lesniho porostu. >> Zachovanim pouze obalovych krivek lesa by se velikost datasetu >> redukovala nejmene o 90% a to uz by pomalu davalo smysl importovat. >> >> Soucasny export UHULu ma ~30M nodu, po odstraneni duplicit jich bude >> ~15M, po redukci vnitrku se dostaneme radove na 1M. To je porad >> 2x tolik nez vsech ostatnich nodu v cele CR, ale dovedu si to uz predstavit. >> >> Musime si pak ale polozit otazku co a jak podrobne v te mape chceme mit. >> Popr. se opravdu zacit vazneji bavit o tematickych vrstvach v OSM.org >> >> Opravdu chceme mit podrobnejsi mapu lesu nez treba silnic? >> >> Patri do mapy treba vsechny budovy? (>2M domu -> >12M OSM primitiv, >> potencialni import z katastru, pokud by licence povolila) >> "Ostatni" mapy ty budovy maji (bitmapove), viz nahodne: >> http://www.mapy.cz/[EMAIL PROTECTED]@[EMAIL PROTECTED] >> >> Jake jeste datasety obdobne rozsahlosti by se chtely importovat? >> >> >> >> >> >> >> j >> >> >> >> Dne 15. květen 2008 9:29 Kubajz <[EMAIL PROTECTED]> napsal(a): >> >> >> >>> Ahoj, >> >>> >> >>> kvuli hustemu nedostatku casu jsem na to nemel vubec cas a vykaslal jsem >> >>> se na to. Podivam se, jak se zmenila situace na UHULu (pokud vubec) a >> >>> predelam ten importer tak, aby generoval spravna data pro OSM vcetne >> >>> relaci a indexace bodu, abychom jich tam nemeli miliardu ale jenom pul >> >>> miliardy. >> >>> >> >>> K >> >>> >> >>> Pavel Machek napsal(a): >> >>> >> >>>> Ahoj! >> >>>> >> >>>> ...pokrocil nejak? Myslim ze by bylo pekne uploadnout aspon "huste >> >>>> zmapovane" oblasti -- treba lesy v Praze... >> >>>> >> >>>> Takhle je mapovat prazsky lesy/parky dost demotivujici -- k dispozici >> >>>> jsou nejspis lepsi data -- ale pravdepodobne ani ty "lepsi" data >> >>>> nebudou dokonaly... bylo by fajn je tam mit at se daj opravovat chyby >> >>>> etc... >> >>>> >> >>>> >> Pavel >> >>>> >> >>>> >> >>> _______________________________________________ >> >>> Talk-cz mailing list >> >>> Talk-cz@openstreetmap.org >> >>> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz >> >>> >> >>> >> >> >> >> >> >> >> > >> > >> > _______________________________________________ >> > Talk-cz mailing list >> > Talk-cz@openstreetmap.org >> > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz >> >> >> >> -- >> Petr "Nenik" Nejedly, NetBeans/Sun Microsystems, http://www.netbeans.org >> 355/113 -- Not the famous irrational number PI, but an incredible >> simulation! >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz >> > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz > -- Jachym Cepicky e-mail: jachym.cepicky gmail com URL: http://les-ejk.cz GPG: http://www.les-ejk.cz/pgp/jachym_cepicky-gpg.pub _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz