----- Original Message ----- From: "Krzysztof Kajkowski" <[EMAIL PROTECTED]> To: <[email protected]> Sent: Tuesday, April 22, 2003 5:50 PM Subject: jak ograniczyć logowanie z sieci? > >Hej! > >Mam taki problem: gdzie (w Debianie ;-) można ograniczyć zdalne >logowanie przez ssh i telneta tak aby mógł logować się tylko jeden >użytkownik? Na razie pomajstrowałem w hosts.deny i hosts.allow tak aby >uniemożliwić logowanie wszystkim z sieci ale chciałbym jednemu userowi >(nieważne z jakiego IP) umożliwić się zalogować. Jak to zrobić?
Witam Pobaw się plikiem /etc/pam.d/ssh szczególnie linijką z napisem wheel Ddoaj usera do grupy np wheel i odkomentuj tamtą linijkę Pozdrawiam -- Tomek

