> Mam taki problem: gdzie (w Debianie ;-) można ograniczyć zdalne > logowanie przez ssh i telneta tak aby mógł logować się tylko jeden > użytkownik? Na razie pomajstrowałem w hosts.deny i hosts.allow tak aby > uniemożliwić logowanie wszystkim z sieci ale chciałbym jednemu userowi > (nieważne z jakiego IP) umożliwić się zalogować. Jak to zrobić?
Sadze, ze przez pam bo chyba te czesc konfiguracji przejal pam, ale nie wiem. Ja to robie poprzez zamiane shella z basha na np. passwd. 1 do /etc/shells dopisz shell (moze byc jakis wlasny skrypt) 2 w passwd wpisz userowi zamiast jego standardowego shella ten dopisany w pkt 1 -- Szymon "Morandir" Anders http://angrenost.org

