Witam! W dniu dzisiejszym nastapilo oficjalne i nieodwolalne zamkniecie strony http://debian.otwarte.pl. Mam nadzieje, ze przez ponad 1,5 roku swojego istnienia pomogla ona wielu uzytkownikom Debiana, a zwlaszcza tym sposrod nich, ktorzy dopiero zaczynaja swoja przygode z tym systemem.
Wszystkich zmartwionych pragne jednak pocieszyc, ze to nie koniec serwisu przeznaczonego dla polskich uzytkownikow Debiana. Od tej pory dzielo popularyzacji w Polsce tego systemu i niesienia pomocy jego uzytkownikom bedzie kontynuowac strona http://www.DebianUsers.pl. Zmiana adresu i wygladu to kolejny krok na drodze budowy serwisu otwartego dla wszystkich uzytkownikow Debiana w Polsce. Dawno, dawno temu, gdy rodzila sie kultura hackerow, oznaka przyjazni miedzy programistami bylo dzielenie sie kodem zrodlowym programow. Z tej wlasnie kultury zrodzil sie projekt GNU, a pozniej Debian, ktory jest systemem operacyjnym o jakim marzyl Richard M. Stallman - wolnym i kompatybilnym z Uniksem. Chcialbym, zeby nowa strona byla takim miejscem, w ktorym oznaka przyjazni miedzy uzytkownikami ulubionego systemu bedzie dzielenie sie swoja wiedza i doswiadczeniem. Pozdrawiam serdecznie Pawel Tecza

