:) Počasi se mi zdi, da bi bila boljsa izbira forum ... :))


@Mitar
>Ne pisem jaz na podlagi tega, kar je ona napisala, ampak vem tudi
>drugace o tem. In verjetno, ce gredo bolj pocasi, potem to tudi pomeni,
>da ne morejo vsega predelati, kar je bilo misljeno. Ali mislis, da je
>bilo prvotno misljeno, da bo zadnji mesec dni prosto?
Ne. Beri kaj sem pisal naprej. Če bi bila kvaliteta predavanj in vaj
ustrezna, bi studenti dohajali snov. Mislim da o kvaliteti vaj programiranja
1 in 2 ni treba posebej razlagati. Vse kar sem odnesel od vaj je to, da sem
se naučil dobro blefirat, kimat in rečt "Sej dela!". Poimensko? Dorn in vsi
ostali asistenti. 

>FDV ima pac drug program in ne e-student. Ki omogoca te stvari. In to,
>kako se e-student ne more spreminjati in kako tog je, jamrajo tudi
>profesorji.

Spet bom izpadel vulgaren. Ampak boli me kurac kaksen sistem ima FDV. Vazno
je da dela. In hocem, da deluje tudi pri nas. Kdo je razvil sistem FDVju? Če
so ga razvili ljudje s srednjo lesarsko, smo očitno na napačnem faksu!
Poimensko? Poglej pod avtorje v e-studentu.

>To, da so spremenili predmet po vpisu je zato, ker so se na zacetku
>zmotili. Ali jim ne dovolis, da popravijo napake? In kolikor vem, je to
>samo birokratska zadeva. Ti bos se vedno imel enako stevilo rokov junija
>in vse ti bo izgledalo enako. Le da bos pisal v dveh delih izpit. Kar te
>ne bi smelo muciti.

Ne! Ne pustim, da se motijo v kolikor gre njihova zmota na racun studentov.
Predvsem pa ne, ker so letos dvakrat zajebali. Lani se je v začetku leta
povedalo, da je mozno izpit opravljat kot deljen. In smo ga, z veseljem.
Letos je bilo izrecno rečeno, da to NI opcija. En teden prej se, kljub
nasprotovanju študentov, odločitev spremeni za 180 stopinj. Sori, to ni
napaka ampak direktno jebanje v glavo. Poimensko? Wanabe Dr. Zrnec & Marko
Bajec.

>To glede opreme. Malo denarja, malo muzike. Zato pa ni solnin. In pisi
>ministrstvu ali voli taksne na naslednjih volitvah, ki bodo trdili, da
>bodo namenili za solstvo vec. Tu faks ne more veliko.

Sicer gotovo nimam spomina kot ga imas ti. Se pa 110% spomnim informativnega
dneva (vseh treh - sem namrec dalj casa vedel kaj in kam grem po koncani
gimnaziji), kjer so zagotavljali da je FRI ena najbolj perspektivnih faksov,
da imajo najnovejse racunalnike in ponudb za opremo malo morje. Celo toliko,
da nimajo kam dati take količine računalnikov. 
Tko da ce je res kar si napisal - potem je slo za zavajanje in laganje.
Poimensko? Divjak, Mahnič, Kodek.

>In kaj na kemiji in ostalih faksih imajo studentje prost dostop do
>laboratorijev, da lahko tam delajo seminarsko? Mislim da ne. Naredijo
>potrebne stvari med vajami. Ostalo pa pisejo doma. Imel si cisto dovolj
>casa, da bi na vajah naredil vse. Besedilo pa lahko vedno pises potem
>doma.

Ne me jebat, da se lahko naučim CVSja + naučim & naredim Project + naredim &
preizkusim Javo&Gantta v 3 terminih, ko je bilo odprto. Nisem počasen, ampak
tok dober pa tud nisem. Mam IQ samo 140, morda bi šlo, če bi ga mel 190 pa
še na fitnesu samo prste razgibaval. Poimensko? Jaklič in Solina.


> Ampak lazje je udrihati po tem, kot
> popravljati. Si ze kaj naredil, da stanje ne bi bilo taksno? Si sel
> popravljati kdaj racunalnike v laboratorije, zato da bi potem drugim
> studentom delovali in da bi lahko delali naloge? Nisi? Ker ni tvoje
> delo? Ja zal, drugih ni. Ker ni nihce zaposlen, da bi to delal, ker ni
> denarja. To delajo asistentje v prostem casu. In studentje, ki jim pri
> tem pomagajo.

Mislim da je treba najprej se postavit v danasnji cas. To kar ti opisujes je
bilo po drugi svetovni vojni in se je nekje pred 20 leti nehalo. Reklo se je
socializem al kaksen je ze bil izraz. Vsi za enega pa eden za vse, pa vsi
zastonj. 
Vsekakor pa ne bodi naiven in ne verjemi, da asistent prdne zastonj. Plače
imajo kar lepe, uradno pa "učijo" po 3 ure dnevno. Če sploh toliko. Poleg
tega so na faksu plačani vzdrževalci sistemov. Btw. Mojca je omenila, da
denar je, samo prostora ni. Koliko prostora zavzame vzdrževalec sistema? Če
ga zahtevajo veliko, mi daj kontakt pa bo naše podjetje naredilo ponudbo za
vzdrževanje. Čeprav se mi računalniki zdijo kar dobro vzdrževani, čeprav bi
lahko vsaj one v avli zamenjali. Ampak to je luksuz ne osnova.


>> Ko tole pišem se mi zdi komično. Ker to so osnove, ki so logične in bi
>> morale bit samoumevne !!! In so samoumevne na večini faksov. 
>Ker mogoce vecina faksov nima recimo taksne prostorske stiske?

Večina opisanih stvari NI POVEZANA S PROSTOROM SPLOH ! Govorim o OSNOVNEM
spoštovanju človeka, njegovega truda in časa. Govorim o izpolnjevanju
DOLŽNOSTI, da asistent ko je na svojem mestu tudi opravlja svoje dolžnosti.
OK asistente lahko preštejem na prste ene roke. Poimensko: Žagar, Jerman,
Rupnik in Fijavž. Mislim da nisem nikogar pozabil, pa tudi tu sta dva precej
na robu.

Nehite ga srat s prostorsko stisko, ker je samo IZRABLJEN izgovor! Btw. Če
nisi opazil je bila zadnjic predavalnica 1 prosta od 18.00 naprej, mi smo pa
pisali ob 21 ;)


p.s.
In VEDNO je najprej potrebno, da se spremeni vodstvo, potem se lahko
spremeni navzdol. Problem našega faksa je samo v tem, da ga vodijo
"strokovnjaki" iz "foha", namesto da bi stolček zavzel sposoben menedžer, ki
bi mu brez večjega problema uspelo faks izjemno razvit.


Reply via email to