Imam predlog za katerega ne vem ce je ured. Zakaj ne bi vss zdruzli z uni pa bo 
isto. Zdi se mi pa tut, da za nekatere smeri ta studij prevec disi po 
elektrotehniki. Tezko je to hitr narest dobr nacrt treba bo use premislt. 
Postopno spreminjanje je zmeri mal nejasno in po moje se tut preveckrat 
spremeni.

Mojca Galun <[EMAIL PROTECTED]> wrote: 
   Naj vas malce izkoristim, k vidim da ste zgovorni danes.
   Prihodnji teden v cetrtek, bo senat na temo bolonjske prenove, kjer se
   bo odlocilo o dolocenih vprasanjih.
   Kaj pa vi mislite o naslednjem:
   1.)Naj novi programi UNI imajo obliko 3+2 ali 4+1?
   (ozadje: vecina fakultet se je odlocila za 3+2(matematika, fizika,
   FERi, uni v Zagrebu in Gradcu,...), pri tem sistemu, bi bilo potrebno
   popolno preurediti program,
   lazje bi zagotovili, da ne bo en profesor pouceval 7 predmetov in tako
   naredili prostor za mlade profesorje.
   4+1 bo imela FDV, prehode med fakultetami bodo realizirali s pomocjo
   prehodnega letnika(tko k so zdej diferencialci), ce privzamemo 4+1, bo
   po vsej verjetnosti
   program tak kot je sedanji program, ki je v 1.letniku
   VS ima trenutno 3leta, vendar to ne bi smelo vplivati na vaso
   odlocitev, saj  bi Visokosolski program moral biti namenjen bolj
   strokovnemu znanju, ki je uporabeno v praksi in gospodarstvu.(sedaj
   vecina profesorjev malo priredi program...ker je slabo...glede na toda
   na FERI tece VS v skladu z idejo)
   2.)Bi Bolonjsko prenovo uvedli postopno leto po leto ali takoj?
   (ozadje:postopno pomeni, da bi od leta 08 ko se zacne bolonja pri nas,
   trajalo se vsaj 3-4 leta, da bi se uvedle spremembe na poddiplomski
   studij, trenutno je na fakulteti tovelik problem, saj se redki za to
   odlocijo.Tisti, ki pa se imajo na voljo 53 predmetov, od katerih
   nakljucno zberejo, mislim da 4, kar pomeni da lahko zberes cisto kr
   neki, kar sploh ni povezano, vecina predmetov, pa se sploh ne izvede.
   Ce bi prislo vse naenkrat, bi se ljudje, ki so ze vpisani v stari
   program s pomocjo kreditnih tock presli na sistem bolonje)
   3.)Nov program Informatike?
   (ozadje: zagovorniki, pravijo, da bi na ta nacin dobili vec ljudi,
   tisti, ki soproti, pa preprosto navajajo, da bi lahko bolj propagirali
   samo smer, za to ne rabimo programa. Ce bi program obsataj, bi obsegal
   75% splosnih predmetov v 1. in 2.letniku, tako kot je sedaj zastavljen
   ISRM)
   4.)Nova smer Komunikacije?
   5.)Imate kaksne zelje po novih smereh, novih predmetih...profesorji
   pozivajo in zbirajo ideje kaj?
   6.)Ideja je, da bi se smer LS preimenovala v LS+Komunikacije?
   7.)Se vam zdi, da mora biti v novem programu veliko ali malo izbirnih
   predmetov?
   pa se nekej kar ni Bolonja
   8.) Na kak nacin, bi lahko omejili vpis, da bi pridobili vec
   racunalnicarjev na VS?
   (Lahko imamo sprejemne izpite kot na Arhitekturi, lahko pri izracunu
   tock vec povdarka namenimo rac.pridmetom(tako kot na Filo, ce recimo
   studiras Italijanscino, se ti steje matura iz tega predmeta, z novim
   poslopjem se pojavlja tudi ideja o tem, da bi sprejeli vse vpisane in
   pac reseto konec prvega letnika)
   Najlepsa hvala za vse pripombe in komentarje, trenutno smo studentje
   odlocilen glas v senatu, tako da steje kako bomo glasovali.
   lp
   Mojca
   



                
---------------------------------
Yahoo! Photos
 Ring in the New Year with Photo Calendars. Add photos, events, holidays, 
whatever.

Reply via email to