ola!
Nismo smel uzet izpita ssabo drgac pa:
1. mas nek konceptialni model (bli so 3je entitetni tipi) in pol nardis
a) select z RA
b) select z RR

2. Isti konceptualni model k pr prvi
a) nardis select z SQL sintakso
b) z SQL sintakso kreiras tabelo in jo napolnes s podatki iz konceptualnega
modela

3.Z armstongonovi zakoni dokazi. (3je primeri)
A ->BC     B->D        dokazi A->D             (recimo)

4.Podana neka tabela napolnena z podatki normaliziraj.

5. Ucitelji in studenti. Ucitelji so zaznamovani z ime, priimek, kader
......... studenti z ime, prebivalisce.... so tudi abosolventi
(absolventi dedujejo iz student tabele).

Naredi konceptualni model z power designer sintaxo.(ceprov je blo pomojem
dost da si naredu logicni model)

To bi blo to no :) Upam da vam bo kj pomagal pr ucenju...

LP, Domen

On 1/23/06, Marko Kuhar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Bi prosim napisali kaksni tipi nalog so bili na danasnjem izpitu iz baz
> (velja za prog. opremo in informatike) oz. ce se komu da poskenirat
> izpit bi bilo se boljse.
>
>
> Hvala vnaprej;)
>
> lp,marko
>
> Joze Oberstar wrote:
> > BCNO? mislis mogoce poslovna normalna oblika?
> >
> > ----- Original Message ----- From: "Aljosa Renar"
> > <[EMAIL PROTECTED]>
> > To: "FRIClist" <[email protected]>
> > Sent: Sunday, January 22, 2006 6:44 PM
> > Subject: Re: [Friclist] Baze izpit
> >
> >
> > A se je delala na vajah BCNO normalizacija tudi?
> >
> > On 1/21/06, Nejc <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >> Ej a res noben ne ve kaj se sme met s sabo na izpitu? Kr se mi zdi, da
> >> ratuje ze rahlo pozno... Pa nej bo prosm nekdo tolk prjazn in mi pove
> >> kje
> >> naj dobim drugi del prosojnic (od strani 210 naprej), al pa ce ga kdo
> >> ma, ce
> >> mi ga lahko poslje.
> >>
> >> Hvala
> >>
> >> Lp
> >>
> >> Nejc
> >>
> >>
> >>
> >
> >
> >
>
>
>

Reply via email to