zakasnitev je definirana no saj pa mas v zapiskih napisano tocno definicijo
ker ce ti jo tu napisem de grdo zgledalo.....
algoritem je prav tako napisan cel v skripte :D gre pa se za to da testiras
ce ima graf zakasnitev d. gre pa tako da za vsak par <q,ax> q€Q a€simga ter
x€simgna^(d-1) najdes vse b€sigma mnozice S(q,ax,b)={<r,bx>|r€dlt(q,a)}. in
pol pogledas ce pri katerem paru <q,ax> dobis prazno mnozico pri katerem
koli b potem tisti par proglasis za prepovedano in pol pogledas ce je pri
katerem drugem paru <a,ax> S pri katerem koli b sestavljen iz samo
prepovedanih parov pol tuti tisti par prepoves in to tako nadaljujes... in
pol nakoncu pogledas ce za vsak x€sigma^d obstaja vsaj en neprepovedan par
<q,ax>. pol ima graf zakasnitev d :). to da graf ima zakasnitev d pa pomeni
to da ko imas besedo w ti pove koliko prvih znakov moras poznati da bos
pravilno izbral zacetno stanje grafa G da pol ko bomo sprejemali naslednja
stanja nebomo prisli v kaksno nemozno situacijo se pravi da nebomo mogli
dalje.
btw Valentin kolko pa si pisal?
On 2/1/06, Valentin Iljaz <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> a bi mi kdo lahk povedal kaj je fora pri tistih grafih z zakasnitvijo.
>
> kako je zakasnitev definirana, kaksen je algoritem za koncno zakasnitev,
> kaj je zgornja meja zakasnitve in kaj pomeni da ima graf zakasnitev d?
>
> lp, valentin
>
>
>
--
Lp,
Jernej