Jezus ima očeta?????? Pa saj naj bi bil brezmadežno spočet!


(brez zamere Mitar :P)

LP,
_________________
Aleš Rosina, MCP
www.obmocje51.net


On 19.4.2006, at 0:52, Mitar wrote:

Zdravo!

Zdi se mi, da moram sporociti v javnost, da naj ne kupuje racunalnika
pri Madisonu.

Moj oce je kupil pri njih racunalnik. Racunalnik je nekaj casa deloval
brez tezav, potem se je pac zacel sam od sebe vsake toliko resetirati in
spuscal je cudne zvoke. Zato ga je poslal na servis in so mu ga vrnili
kot popravljenega. Jaz sem potem na njem namestil na novo Windows.

Windows sem namestil tako kot se mora namestiti OS. Vec uporabnikov. Vsi
pod geslom. Administrator se uporablja redko, samo za namestitve.
Drugace se uporablja uporabnike brez pravic. Sem pa nastavil malo
drugacno strukturo direktorijev (dal Documents and Settings na drugi
disk in ga preimenoval v Home - to vse podpira sam namestitveni program Windowsov in mi ni bilo potrebno uporabljati kaksnih nepodprtih stvari,
ampak je to le stvar nastavitev pri namestitvi).

Namestil sem tudi Boinc (program za distributed computing), saj oce
racunalnik redko uporablja (je sluzbeni racunalnik) in da bo racunalnik
vsaj kaj pametnega delal.

No, racunalnik se je kar kmalu spet zacel sesuvati in ga je dal spet na
servis. Tu je e-mail, ki ga pise racunalnicar v njegovi sluzbi ocetu.
Torej kaj je Madison odgovoril racunalnicarju, ko je pogledal
racunalnik.

Malo komentiram vmes, da sprostim svoje frustracije.

====================================================================== =

Pisali so mi iz MADISONa in bili zelo preseneceni in hkrati jezni.
Serviser mi je rekel, da je osebno stestiral racunalnik do
prafaktorjev in mi podal vso podrobno analizo.

Full load & stress testing pa ocitno ni opravil? Resne firme pustijo
racunalnik pod polno obremenitvijo celo noc, da vidijo, ce vse dela OK.

Prvo, kar je opazil je to, da windowsi niso vec tisto, kar bi morali
bit, da jih je nekdo posteno spreminjal, se stvari, ki se naj ne bi
spreminjale(register, ki je jedro in zivljenje windowsov, je cisto
pomesan),

Seveda ni, ce ni privzeta in osnovna namestitev. Je pa popolnoma
pravilna namestitev, ki jo naredi namestitveni program sam. Nisem imel
niti casa kaj vec spreminjati. "Jedro" je pomesano, ampak tako ga je
pomesala sama namestitev. In da, imam vse svoje racunalnike tako
namescene in delajo brez tezav.

http://support.microsoft.com/kb/314843/

Ce ta serviser ne pozna zmoznosti Windowsa, potem je to res njegov
problem. Me res zanima, kaj bi naredil, ce bi vse diske zdruzil v
drevesno strukturo v stilu Unixa, kar Windows cisto dobro podpira, ampak
pac ni splosno znano. Verjetno bi rekel, da sem namestil polno
nepodprtih stvari, ki so grdo pokvarili Windows.

med drugim je tudi takoj ugotovil, kaj povzroca racunalniku, da se sam
od sebe zaustavlja. Na racunalnik so namescena neka cudna orodja
(nastel mi je tudi dva procesa teh orodij), ki pricneta jemati 100%
procesorskih sredstev v windowsih,

Cudna orodja? Boinc? No, ce je program, ki porablja 100 % procesorja
cudno in netipicno orodje, potem ... Mogoce bi naj na racunalnikih tekel
le Office? In to MS Office.

http://boinc.berkeley.edu/

kar povzroci pretirano segrevanje procesorja, ker nenehno dela s 100%
(zato je tudi racunalnik tako vroc),

Ce 100 % obremenitev procesorja povzroca pretirano segrevanje
procesorja, je to njihov problem in problem njihove strojne opreme. Ne
vem kaj so dali v racunalnik, ker si je nisem niti upal odpreti. Ocitno
ne ravno kvalitetno opremo.

razlog zato je, da se zacne ventilator vrteti s polno mocjo, da bi
hladil procesor in zato pricne tako ruziti, ko pa vec ne zmore,

Ce ventilator pri polni obremenitvi ne zmore hladiti, bi bilo boljse,
da, namesto da na uporabnika jamrajo, da naj ne uporablja programov, ki
porabljajo 100 % procesorja, raje namestijo nov ventilator in so tiho,
da se vedenje o njihovi nesposobnosti ne siri naokoli.

maticna plosca avtomatsko ustavi delovanje racunalnika, da bi ohranila
komponente, saj je prevelika vrocina strup za racunalniske
komponente.Tale ustavitev maticne plosce se izraza v tem, da se vam
racunalnik resetira in nato javi napako, da se je sistem zaustavil.

No, vsaj maticna plosca deluje. :-)

Glede tistih procesov, ki povzrocata pretirano segrevanje sistema,
niso virusi, ki bi se sami namestili,

Seveda niso, glede na to, da se niti ne bi mogli (ne bi imeli pravic
niti skozi antivirus ne bi prisli).

ampak deli neke programske opreme, ki bi naj drugace delovala na
Linuxu.

Kaj vsak alternativna programska oprema "bi naj drugace delovala na
Linuxu"? A ni super, da programska oprema deluje tako na Windowsu kot na
Linuxu? Nisem vedel, da je to, da programska oprema deluje na vec
operacijskih sistemih, slabo. Mogoce sem res jaz prevec opranih mozganov
od te grozne odprte kode.

Predvidevam, da je te stvari instaliral vas sin, ko vam je na novo
sestavljal racunalnik.

Sem in ponosen sem na to. Tako sem ugotovil, kaksni argumente
uporabljajo pri Madisonu.

Zakaj so gor, pa zal ne vem. Gre pa naprimer za proces imenovan:
albert_4-73..., ce sem si prav zapomnil.

Namesceni so zato, da uporabljajo procesor. Zakaj pa so programi na
racunalniku? Zato da se uporabljajo.

Domneva serviserja je tale, da tisto, kar se je spreminjalo v
windowsih ali doinstaliralo, ni pravilno narejeno ali nastavljeno,
zato povzroca racunalniku probleme,

Hja, potem pac Microsoft ne zna narediti namestitve svojega
operacijskega sistema. Se zgodi ...

skratka z drugimi besedami je povedal, da windowsi ne delujejo vec
pravilno in da smo lahko veseli, da se spet ni skurila kaksna
komponenta racunalnika zaradi vrocine.

SO lahko veseli. Ker bi morali zamenjati se njo.

Zal se moram pridruziti mnenju serviserja, saj sem imel po prejsnjem
servisu racunalnik 2 dni v svojem kabinetu in ga nonstop poganjal, pa
ni bilo nobenega problema.

Ocitno je razlika med njegovim poganjanjem in pravim poganjanjem, ki
obremenijo racunalnik. Ali je to res tako nenormalno pri uporabi
racunalnika? Da ga zelis izkoristiti do konca?

Windowsi so delovali, kot morajo. Jaz vam vseeno priporocam, da se
windowsi namestijo taksni kot so in se ne spreminjajo.

Saj sem ga namestil, taksnega kot je. In se po namestitvi ni spreminjal
(nisem imel niti casa za to).

Jaz mislim, da so se vedno najboljsi in najbolj prijazni do
uporabnika, tudi ce niso odprtokodni. Vem, da ima Microsoft vcasih
svoje muhe in cudne zahteve do uporabnikov, ampak se nikoli jih niso
pustili na cedilu, vsaj mene ne. Osebno sem se vedno zelo zadovoljen z
Microsoftom :).

Jaz sem tudi. Ko se naucis nastaviti Windows po svojih zeljah, lahko
naredis prav uporabno namestitev. Samo strojna oprema mora biti solidna.
In v tem primeru pac to ni. In ne vem kaj se oni nekaj zgovarjajo.

To je, kot da bi prodajali avto, za katerega bi trdili, da lahko pelje
200 Km/h, ampak da uporabniki ne smejo prekoraciti 100 Km/h, ker bo
drugace motor eksplodiral. In da je uporabnikova napaka, da je to
prekoracil. Oprostite, da sem pritisnil gas do konca. Res nisem vedel,
da je avto iz papirja. Ponavadi niso.

====================================================================== =

Jaz sem se po eni strani smejal, ko sem bral te neumnosti, po drugi
strani pa jokal, da se bom moral z njimi ukvarjati.


Mitar




Reply via email to