pac kupi komponente, sestavi sam... Pa ni pol problemov z kreteni na raznih
servisih. Ponavadi ce ti tam kj popravjo mors pol sam se enkrat...



On 4/19/06, Aleš Rosina <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Jezus ima očeta?????? Pa saj naj bi bil brezmadežno spočet!
>
>
> (brez zamere Mitar :P)
>
> LP,
> _________________
> Aleš Rosina, MCP
> www.obmocje51.net
>
>
> On 19.4.2006, at 0:52, Mitar wrote:
>
> > Zdravo!
> >
> > Zdi se mi, da moram sporociti v javnost, da naj ne kupuje racunalnika
> > pri Madisonu.
> >
> > Moj oce je kupil pri njih racunalnik. Racunalnik je nekaj casa deloval
> > brez tezav, potem se je pac zacel sam od sebe vsake toliko
> > resetirati in
> > spuscal je cudne zvoke. Zato ga je poslal na servis in so mu ga vrnili
> > kot popravljenega. Jaz sem potem na njem namestil na novo Windows.
> >
> > Windows sem namestil tako kot se mora namestiti OS. Vec
> > uporabnikov. Vsi
> > pod geslom. Administrator se uporablja redko, samo za namestitve.
> > Drugace se uporablja uporabnike brez pravic. Sem pa nastavil malo
> > drugacno strukturo direktorijev (dal Documents and Settings na drugi
> > disk in ga preimenoval v Home - to vse podpira sam namestitveni
> > program
> > Windowsov in mi ni bilo potrebno uporabljati kaksnih nepodprtih
> > stvari,
> > ampak je to le stvar nastavitev pri namestitvi).
> >
> > Namestil sem tudi Boinc (program za distributed computing), saj oce
> > racunalnik redko uporablja (je sluzbeni racunalnik) in da bo
> > racunalnik
> > vsaj kaj pametnega delal.
> >
> > No, racunalnik se je kar kmalu spet zacel sesuvati in ga je dal
> > spet na
> > servis. Tu je e-mail, ki ga pise racunalnicar v njegovi sluzbi ocetu.
> > Torej kaj je Madison odgovoril racunalnicarju, ko je pogledal
> > racunalnik.
> >
> > Malo komentiram vmes, da sprostim svoje frustracije.
> >
> > ======================================================================
> > =
> >
> >> Pisali so mi iz MADISONa in bili zelo preseneceni in hkrati jezni.
> >> Serviser mi je rekel, da je osebno stestiral racunalnik do
> >> prafaktorjev in mi podal vso podrobno analizo.
> >
> > Full load & stress testing pa ocitno ni opravil? Resne firme pustijo
> > racunalnik pod polno obremenitvijo celo noc, da vidijo, ce vse dela
> > OK.
> >
> >> Prvo, kar je opazil je to, da windowsi niso vec tisto, kar bi morali
> >> bit, da jih je nekdo posteno spreminjal, se stvari, ki se naj ne bi
> >> spreminjale(register, ki je jedro in zivljenje windowsov, je cisto
> >> pomesan),
> >
> > Seveda ni, ce ni privzeta in osnovna namestitev. Je pa popolnoma
> > pravilna namestitev, ki jo naredi namestitveni program sam. Nisem imel
> > niti casa kaj vec spreminjati. "Jedro" je pomesano, ampak tako ga je
> > pomesala sama namestitev. In da, imam vse svoje racunalnike tako
> > namescene in delajo brez tezav.
> >
> > http://support.microsoft.com/kb/314843/
> >
> > Ce ta serviser ne pozna zmoznosti Windowsa, potem je to res njegov
> > problem. Me res zanima, kaj bi naredil, ce bi vse diske zdruzil v
> > drevesno strukturo v stilu Unixa, kar Windows cisto dobro podpira,
> > ampak
> > pac ni splosno znano. Verjetno bi rekel, da sem namestil polno
> > nepodprtih stvari, ki so grdo pokvarili Windows.
> >
> >> med drugim je tudi takoj ugotovil, kaj povzroca racunalniku, da se
> >> sam
> >> od sebe zaustavlja. Na racunalnik so namescena neka cudna orodja
> >> (nastel mi je tudi dva procesa teh orodij), ki pricneta jemati 100%
> >> procesorskih sredstev v windowsih,
> >
> > Cudna orodja? Boinc? No, ce je program, ki porablja 100 % procesorja
> > cudno in netipicno orodje, potem ... Mogoce bi naj na racunalnikih
> > tekel
> > le Office? In to MS Office.
> >
> > http://boinc.berkeley.edu/
> >
> >> kar povzroci pretirano segrevanje procesorja, ker nenehno dela s 100%
> >> (zato je tudi racunalnik tako vroc),
> >
> > Ce 100 % obremenitev procesorja povzroca pretirano segrevanje
> > procesorja, je to njihov problem in problem njihove strojne opreme. Ne
> > vem kaj so dali v racunalnik, ker si je nisem niti upal odpreti.
> > Ocitno
> > ne ravno kvalitetno opremo.
> >
> >> razlog zato je, da se zacne ventilator vrteti s polno mocjo, da bi
> >> hladil procesor in zato pricne tako ruziti, ko pa vec ne zmore,
> >
> > Ce ventilator pri polni obremenitvi ne zmore hladiti, bi bilo boljse,
> > da, namesto da na uporabnika jamrajo, da naj ne uporablja
> > programov, ki
> > porabljajo 100 % procesorja, raje namestijo nov ventilator in so tiho,
> > da se vedenje o njihovi nesposobnosti ne siri naokoli.
> >
> >> maticna plosca avtomatsko ustavi delovanje racunalnika, da bi
> >> ohranila
> >> komponente, saj je prevelika vrocina strup za racunalniske
> >> komponente.Tale ustavitev maticne plosce se izraza v tem, da se vam
> >> racunalnik resetira in nato javi napako, da se je sistem zaustavil.
> >
> > No, vsaj maticna plosca deluje. :-)
> >
> >> Glede tistih procesov, ki povzrocata pretirano segrevanje sistema,
> >> niso virusi, ki bi se sami namestili,
> >
> > Seveda niso, glede na to, da se niti ne bi mogli (ne bi imeli pravic
> > niti skozi antivirus ne bi prisli).
> >
> >> ampak deli neke programske opreme, ki bi naj drugace delovala na
> >> Linuxu.
> >
> > Kaj vsak alternativna programska oprema "bi naj drugace delovala na
> > Linuxu"? A ni super, da programska oprema deluje tako na Windowsu
> > kot na
> > Linuxu? Nisem vedel, da je to, da programska oprema deluje na vec
> > operacijskih sistemih, slabo. Mogoce sem res jaz prevec opranih
> > mozganov
> > od te grozne odprte kode.
> >
> >> Predvidevam, da je te stvari instaliral vas sin, ko vam je na novo
> >> sestavljal racunalnik.
> >
> > Sem in ponosen sem na to. Tako sem ugotovil, kaksni argumente
> > uporabljajo pri Madisonu.
> >
> >> Zakaj so gor, pa zal ne vem. Gre pa naprimer za proces imenovan:
> >> albert_4-73..., ce sem si prav zapomnil.
> >
> > Namesceni so zato, da uporabljajo procesor. Zakaj pa so programi na
> > racunalniku? Zato da se uporabljajo.
> >
> >> Domneva serviserja je tale, da tisto, kar se je spreminjalo v
> >> windowsih ali doinstaliralo, ni pravilno narejeno ali nastavljeno,
> >> zato povzroca racunalniku probleme,
> >
> > Hja, potem pac Microsoft ne zna narediti namestitve svojega
> > operacijskega sistema. Se zgodi ...
> >
> >> skratka z drugimi besedami je povedal, da windowsi ne delujejo vec
> >> pravilno in da smo lahko veseli, da se spet ni skurila kaksna
> >> komponenta racunalnika zaradi vrocine.
> >
> > SO lahko veseli. Ker bi morali zamenjati se njo.
> >
> >> Zal se moram pridruziti mnenju serviserja, saj sem imel po prejsnjem
> >> servisu racunalnik 2 dni v svojem kabinetu in ga nonstop poganjal, pa
> >> ni bilo nobenega problema.
> >
> > Ocitno je razlika med njegovim poganjanjem in pravim poganjanjem, ki
> > obremenijo racunalnik. Ali je to res tako nenormalno pri uporabi
> > racunalnika? Da ga zelis izkoristiti do konca?
> >
> >> Windowsi so delovali, kot morajo. Jaz vam vseeno priporocam, da se
> >> windowsi namestijo taksni kot so in se ne spreminjajo.
> >
> > Saj sem ga namestil, taksnega kot je. In se po namestitvi ni
> > spreminjal
> > (nisem imel niti casa za to).
> >
> >> Jaz mislim, da so se vedno najboljsi in najbolj prijazni do
> >> uporabnika, tudi ce niso odprtokodni. Vem, da ima Microsoft vcasih
> >> svoje muhe in cudne zahteve do uporabnikov, ampak se nikoli jih niso
> >> pustili na cedilu, vsaj mene ne. Osebno sem se vedno zelo
> >> zadovoljen z
> >> Microsoftom :).
> >
> > Jaz sem tudi. Ko se naucis nastaviti Windows po svojih zeljah, lahko
> > naredis prav uporabno namestitev. Samo strojna oprema mora biti
> > solidna.
> > In v tem primeru pac to ni. In ne vem kaj se oni nekaj zgovarjajo.
> >
> > To je, kot da bi prodajali avto, za katerega bi trdili, da lahko pelje
> > 200 Km/h, ampak da uporabniki ne smejo prekoraciti 100 Km/h, ker bo
> > drugace motor eksplodiral. In da je uporabnikova napaka, da je to
> > prekoracil. Oprostite, da sem pritisnil gas do konca. Res nisem vedel,
> > da je avto iz papirja. Ponavadi niso.
> >
> > ======================================================================
> > =
> >
> > Jaz sem se po eni strani smejal, ko sem bral te neumnosti, po drugi
> > strani pa jokal, da se bom moral z njimi ukvarjati.
> >
> >
> > Mitar
> >
> >
>
>
>

Reply via email to