Slabe informacije pa niso rezultat slabega dela ŠOUa, ampak trenutne vlade! Vlada da butaste, nepopolne izjave in predloge ter čaka na reakcijo. Če reakcije ni, ali pa je slaba, dopolnijo, izpeljejo in izkoristijo. Če je reakcija dovolj velika, se poserjejo in se skrijejo. Tako kot so to storili ob napovedi novih davčnih reform, ko je g. Bajuk skoraj sesul borzo. Naslednji dan so umaknili predlog. Podobno se je zgodilo z EDS in sindikati.
Študenti bi kljub temu, da ŠOU dela pizdarije, trenutno organizacijo PODPRETI! Ko zmagamo proti skupnemu sovražniku, lahko pa še ŠOU sesujemo oz onega večnega študenta Ulčarja nesposobnega. Posamezno in hkrati žal ne moremo vplivati na zakonodajo in spremembe. -----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Ales Koprivnikar Sent: Tuesday, May 30, 2006 2:49 PM To: FRIClist Subject: Re: [Friclist] Sedaj tudi Nemcija? Posteno. Sam tuki vsaj vejo za kaj se borijo. Pri nas so sam rekl: Solnine bojo. Ni pa nobenih zneskov ne nicesar. In potem SOU prcakuje da bomo sli kar vsi stat na dez pred parlament. Sm ze tam ;) Da sploh ne govorimo o tem kaj je tale nas ljubi SOU... Ce bi dobil podobne informacije kot so tu za naso situacijo bi se vsaj lahko odlocil na podlagi dejstev ali grem protestirat, ne pa zato ker je SOU rekel da je treba. lp Ales On 5/30/06, Domen Grabec <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > Oni pa znajo na taprav način protestirat :) > > LP, Domen > > On 5/30/06, Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > > > Zdravo! > > > > Danes sem na vajah o tem govoril. > > > > Za primerjavo z nasimi demonstracijami. :-) > > > > > > Mitar > > > > > ========================================================================= > > forwardiram od enega kolega - glede na to, da nisem zasedil infota v > > nobenem mediju pri nas -- > > > > Univerza v Marburgu je PADLA. Studenti so OKUPIRALI poslopje uprave > > univerze. > > > > Pred dvema tednoma so se v zvezni dezeli Hessen (kjer letos studiram) > > zaceli mnozicni studentski protesti proti uvedbi solnin, ki so sedaj na > > sporedu vsak teden. Studenti so za par ur povzrocili popoln zastoj na > > avtocesti, ki povezuje metropolis Frankfurt in ostala vecja mesta. Malo > > pozabljeno mesto Marburg je postalo predmet obravnave velikih medijev. > > Napovedan je nadaljni BOJ. > > > > Za kaj gre, mora biti vsem poznano: > > > > Vlada zvezne dezele Hessen je sprejela osnutek zakona, ki bi uvedel > > obvezne studentske solnine za vse. Drzavljani EU bi morali placati 750 > > evrov na semester ali 1500 evrov na leto ali 4500 evrov za bachelorja. > > Nedržavljani EU bi morali placati dvakrat toliko, oziroma 9000 evrov za > > bachelorja. Master studij bi se uvrstil v isti razred kot studij za > > nedrzavljane EU - torej 6000 evrov. > > > > Vladna odlocitev je poslala na ulice malega univerzitetnega mesteca > > Marburg mnozice studentov. > > > > Vrhunec postopka uvajanja solnin se je zgodil v ponedeljek. Predsednik > > univerze je izjavil, da bo v javnosti zastopal svoje osebno mnenje, to > > je, da podpira uvedbo solnin. S tem naj bi krsil svoje zakonite > > dolznosti zastopanja interesov senata in studentskega zbora, ki sta > > jasno oba zavzela nasprotno stališče, to je, da nasprotujeta uvedbi > > solnin. > > > > Naslednji dan so studenti zavzeli poslopje uprave univerze. Studenti > > sedaj dobesedno zivijo v tem poslopju (spijo, kuhajo, se ucijo in > > predvsem sprejemajo najpomembnejse odlocitve). Enkrat dnevno se sklice > > skupscina in vsaka odlocitev se sprejema po demokraticnem volilnem > > postopku. Studenti so jasno pokazali, da odlocitve vlade in predsednika > > univerze dojemajo zelo resno. Poleg tega se obnasajo zelo odgovorno in > > javnosti ter vsem studentom nenehno jasno utemeljujejo okupacijo > > univerze. Ponavljajo, da namen ni nikakrsen vandalizem ali zabava, > > temvec vpliv na vladne odlocitve. V poslopju so posebej namenjeni > > prostori za studente, ki se morajo v vsem tem dogajanju se uciti, > > nenehno se odvijajo okrogle mize, pogovorne skupine in predavanja. Ta > > teden smo imeli celo enkrat tutorium v okupiranem poslopju, zato sem > > izkoristil priloznost in si ogledal samo okupacijo. Nekateri profesorji > > podpirajo odlocitve studentov in dejavno sodelujejo na okroglih mizah in > > predavanjih. > > > > Po celem mestu je mozno videti plakate in druge napise, ki izrazajo > > osnovno vrednoto studentov, to je SVOBODNO IZOBRAZEVANJE. Glavni nacin, > > kako to ohraniti, je SOLIDARNOST. Glavni razlogi proti uvedbi solnin, ki > > sem jih izluscil iz protestov in okupacije, so: > > > > 1. uvedba solnin je protiustavna - v ustavi zvezne dezele pise, da je > > izobrazevanje svobodno in dostopno vsem. > > 2. predlog osnutka zakona izkljucuje tuje in revne studente. Tuji > > studenti sedaj ze racunajo, koliko dodatnega denarja bodo morali > > placati v primeru uvedbe solnin. Nekateri so mi rekli, da ze > > razmisljajo o tem, da bi se prestavili na univerze, kjer solnin se > > niso uvedli in kjer jih v bliznji prihodnosti najbrz tudi ne bojo. > > 3. Izobrazevanje ni trzna dobrina, kar pomeni, da ga ni mogoce > > ovrednotiti in zato ne more biti predmet menjave > > 4. Razpad socialne drzave: predlog uvedbe studentskih solnin naj bi > > bil le del sodobnega poskusa razgradnje socialne drzave, ki bi jo > > nasledil sistem, ki temelji na tekmovanju in izgradnji elit. (seveda > > se tudi tukaj kot vsaka druga beseda uporablja neoliberalizem) > > > > Kljucno sporocilo okupacije in protestov je: med vlado in predsednikom > > univerze ter studenti obstaja RESEN boj. Napovedani so nadaljni mnozicni > > protesti v Marburgu in v drugih mestih zvezne dezele (Frankfurt, Kassel, > > Wiesbaden.). Studenti se med seboj povezujejo na vse mozne nacine in na > > vseh moznih ravneh. Gre za spopad dveh vrednostnih sistemov in dveh > > pogledov na prihodnost te drzave. > > > ========================================================================= > > > > >
