Pa ocitno so nekateri ionizatorji proizvajal ozon in mogoce se:

http://www.potencial.si/oionizatorje_en.htm

Sm sele zdej pogledal, ceprav je blo to ze velik vec kot en let nazaj. Da se 
prepricam, da je res. Torej je treba pazit kaj kdo kupuje. 

Andrej Furlan <[EMAIL PROTECTED]> wrote: Marko Kotar wrote:
> Ionizatorjem zraka ne zapuam. Babica je imela prodajo na dom, pa je enga 
> kupila zame. Kao, da preciscuje zrak in je kao dobr za astmatike. Nekaj casa 
> je laufal. Bil je slabo elektricno zasciten. Med delovanjem me je celo 
> streslo ker sm prijel nek del. Po nekaj casa delovanja je ratal zrak zelo 
> zelo cuden. Zacel sem kasljat. Postavil sem tezo, da mogoce proizvaja tudi 
> ozon. Ionizator je bil vrnjen prodajalcu.
>
>   

No, iz ene slabe izkušnje še ne moremo potegniti sklepa, da so 
ionizatorji na splošno slabi. Sploh ker ionizatorji pri nas niso zelo 
razširjeni in torej obstaja en kup med seboj po kvaliteti zelo 
razliÄ&#65533;nih 
proizvodov. Saj jaz imam tudi doma enega, ki je bil precej poceni in 
nisem preveÄ&#65533; zadovoljen z njim. Ga pa itak ne uporabljam, ker en 
prostor 
z enim PCjem ni težko preÄ&#65533;istiti z odpiranjem okna. Ä&#65533;e te je 
streslo, pa 
bi moral klicati na Urad za varstvo potrošnikov. Malo denarja, malo 
muzike torej ;-)

ElektriÄ&#65533;ne naprave proizvajajo pozitivne ione in Ä&#65533;e jih je v 
zraku 
veliko, se ljudje slabo poÄ&#65533;utimo. Ionizatorji pa proizvajajo negativne 
ione t.j. samo malo naelektirjo delce v zraku, kar ni niÄ&#65533; nevarnega, 
kveÄ&#65533;jemu je to blagodejno.

Dvomim, da je proizvajal ozon, ker le-ta se afaik tvori ob malo veÄ&#65533;jih 
razelektritvah ozraÄ&#65533;ja, in tudi slabo narejen ionizator ni sposoben 
take 
energije, da O2 (kisik) spremeni v O3 (ozon).

Sicer pa tudi jaz ne pravim, da so ionizatorji alfa in omega rešitev, 
ampak sem samo omenil kot eno izmed možnosti. Še najbolj naravna možnost 
je, da utrujeni programer vstane, odpre okna in med tem Ä&#65533;asom 
skoÄ&#65533;i 
pogledat tajnico ter si spoÄ&#65533;ije utrujene oÄ&#65533;ke na njenem 
dekolteju. Potem 
gre v kletni barÄ&#65533;ek na kavico in se vesel in naspidiran vrne v 
prezraÄ&#65533;eno delovno okolje novim delovnim zmagam naproti! ;-)

Lp, Andrej




 
---------------------------------
We have the perfect Group for you. Check out the handy changes to Yahoo! Groups.

Reply via email to