moj pentium 2 400mhz je pa glasn ku kurba.. mam not 8 ventilatorev.. seka na
polno..

2006/10/30, Andrej Furlan <[EMAIL PROTECTED]>:

Marko Kotar wrote:
> Ionizatorjem zraka ne zapuam. Babica je imela prodajo na dom, pa je enga
kupila zame. Kao, da preciscuje zrak in je kao dobr za astmatike. Nekaj casa
je laufal. Bil je slabo elektricno zasciten. Med delovanjem me je celo
streslo ker sm prijel nek del. Po nekaj casa delovanja je ratal zrak zelo
zelo cuden. Zacel sem kasljat. Postavil sem tezo, da mogoce proizvaja tudi
ozon. Ionizator je bil vrnjen prodajalcu.
>
>

No, iz ene slabe izkušnje še ne moremo potegniti sklepa, da so
ionizatorji na splošno slabi. Sploh ker ionizatorji pri nas niso zelo
razširjeni in torej obstaja en kup med seboj po kvaliteti zelo različnih
proizvodov. Saj jaz imam tudi doma enega, ki je bil precej poceni in
nisem preveč zadovoljen z njim. Ga pa itak ne uporabljam, ker en prostor
z enim PCjem ni težko prečistiti z odpiranjem okna. Če te je streslo, pa
bi moral klicati na Urad za varstvo potrošnikov. Malo denarja, malo
muzike torej ;-)

Električne naprave proizvajajo pozitivne ione in če jih je v zraku
veliko, se ljudje slabo počutimo. Ionizatorji pa proizvajajo negativne
ione t.j. samo malo naelektirjo delce v zraku, kar ni nič nevarnega,
kvečjemu je to blagodejno.

Dvomim, da je proizvajal ozon, ker le-ta se afaik tvori ob malo večjih
razelektritvah ozračja, in tudi slabo narejen ionizator ni sposoben take
energije, da O2 (kisik) spremeni v O3 (ozon).

Sicer pa tudi jaz ne pravim, da so ionizatorji alfa in omega rešitev,
ampak sem samo omenil kot eno izmed možnosti. Še najbolj naravna možnost
je, da utrujeni programer vstane, odpre okna in med tem časom skoči
pogledat tajnico ter si spočije utrujene očke na njenem dekolteju. Potem
gre v kletni barček na kavico in se vesel in naspidiran vrne v
prezračeno delovno okolje novim delovnim zmagam naproti! ;-)

Lp, Andrej





--
http://www.t-station.tk
http://trainstation.si.cx/forum

Reply via email to