Sziasztok!

Adott egy otthoni hálózat, 2 laptop, amik WiFi-n keresztül és egy HTPC,
ami kábelen keresztül csatlakozik a router-hez. A net típusa T-online
optika, 50/25 Mbit. A probléma akkor jelentkezik, ha a HTPC elkezd
letölteni valamit, ilyenkor általában 1-2 percen belül megszakad a
kapcsolat a router-rel, de olyan szinten, hogy már pingetni sem lehet. A
WiFi részre ilyenkor továbbra is "látszik", néha még csatlakozni is
lehet hozzá, de teljesen halott, csak az újraindítás segít rajta.
Az egyik laptopon Ubuntu 9.04 van, a másikon és a HTPC-n Ubuntu 9.10.
Az előző HTPC-n volt Windows XP is és azzal soha nem jött elő a
probléma, tehát pl. kábel probléma kizárva. Azóta ez a gép le lett
cserélve, tehát Ethernet kártya probléma sem igen lehet.
Router is cserélve lett (SMC WBR14G -> Linksys WRT160N), ez sem jött be.
Megköszönnék minden ötletet, mert ha nem sikerül megoldanom a dolgot,
kénytelen leszek Win 7-et rakni a HTPC-re, mert az asszony kidob, ha nem
nézheti a sorozatait :)

Előre is köszönöm!
Victorpictor




_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz