Sziasztok! Adott egy otthoni hálózat, 2 laptop, amik WiFi-n keresztül és egy HTPC, ami kábelen keresztül csatlakozik a router-hez. A net típusa T-online optika, 50/25 Mbit. A probléma akkor jelentkezik, ha a HTPC elkezd letölteni valamit, ilyenkor általában 1-2 percen belül megszakad a kapcsolat a router-rel, de olyan szinten, hogy már pingetni sem lehet. A WiFi részre ilyenkor továbbra is "látszik", néha még csatlakozni is lehet hozzá, de teljesen halott, csak az újraindítás segít rajta. Az egyik laptopon Ubuntu 9.04 van, a másikon és a HTPC-n Ubuntu 9.10. Az előző HTPC-n volt Windows XP is és azzal soha nem jött elő a probléma, tehát pl. kábel probléma kizárva. Azóta ez a gép le lett cserélve, tehát Ethernet kártya probléma sem igen lehet. Router is cserélve lett (SMC WBR14G -> Linksys WRT160N), ez sem jött be. Megköszönnék minden ötletet, mert ha nem sikerül megoldanom a dolgot, kénytelen leszek Win 7-et rakni a HTPC-re, mert az asszony kidob, ha nem nézheti a sorozatait :)
Előre is köszönöm! Victorpictor _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
