hello,

> > Ez meg egyetlen alkalommal lehetséges, ha fel van törve a gép, és 
> > beindul rajta valami bot.
> 
> Erre hogy lehet rájönni? Már úgy értem, hogy nem az
> "újrahúzomazegészetésmegjavult" baltamódszerrel, hanem tényleg
> megtalálni, izolálni, és kiirtani.

mondjuk én először a limit probléma irányába indulnék el, nagyobb
az esélye hogy az okozza.

Ezt - ha minden igaz - csak iptables-el fogod tudni megoldani.
(vagy az adott alkalmazás, mint pl torrent kliens esetében)

Mielőtt nekiállsz, érdemes egysezrű módszerekkel megnézni hogy
valóban ez a gond, pl folyamatosan nézed a hálózati kapcsolatok
számát, ha csak a https-re vagy kiváncsi, akkor a legegyszerűbb:

netstat -antp | grep 443 (| wc -l)

ebből látod hány nyitott kapcsolatod van. Ha lehal a router és
látható a növekedés, valszeg megvan a gond.

(megj: ha mégis rootkit van fent a gépen, a netstat is módosítva
lehet)


a.
 
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz