On 2010.03.16. 22:23, Hofferek Attila wrote: > Gabor HALASZ írta: >> Az IKE-ben van Dead Peer Detection, ha jol emlekszem, default 10s szunet >> utan bont, az pedig latszik az status-ban. > > A szunet az az hogy nincs forgalom, vagy valami mas alapjan talaja ki, > hogy a tuloldal nem fog kuldeni a gprs eszkozoktol egy darab semmit sem, > mert csak?
Tessek dokumentaciot olvasni :) Szoval folyamatosan beszelget a tuloldali koncentrator ike providerevel (az ipsec eleg gyenge kodolast hasznal gyakori kulccsereberevel), es ha 10s-ig nem valaszol, akkor down-ba teszi a kapcsolatot. Huzd ki az ethernet kabelt, es meglatod, milyen gyorsan down-ba kerulnek a tunnelek. > Mondom, valami miatt teljesen elonek latszik a kapcsolat, > csak eppen kozepen lesz egy fekete lyuk gondolom, ami mindent benyel, ha > jon, ha megy a csomag. Az a legbajabb, hogy nincs egy fix ip cimu eszkoz > sem a tuloldalon. Azert, mert el is, a tulso koncentrator mogott esik el valahol. (Mi is szivtunk az emlegetett csodacsapat gall rokonaval, de egy ido utan megjavitottak, mert nagy gall ceg volt az ugyfel) _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
