On Tue, Feb 03, 2004 at 10:41:02AM +0100, Tomasz Kowalczyk wrote: > Dnia nie 1. lutego 2004 22:44, Paweł Sikora napisał: > > [~/rpm/BUILD/db-4.2.52] # objdump -t build_unix/.libs/mut_pthread.o > > > > (...) > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutex_init > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutexattr_destroy > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_condattr_destroy > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_cond_init > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_condattr_init > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_condattr_setpshared > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutexattr_init > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutexattr_setpshared > > 000001a0 g F .text 0000030f __db_pthread_mutex_lock > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutex_trylock > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutex_lock > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_cond_wait > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutex_unlock > > 000004b0 g F .text 000000fd __db_pthread_mutex_unlock > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_cond_signal > > 000005b0 g F .text 00000066 __db_pthread_mutex_destroy > > 00000000 *UND* 00000000 pthread_mutex_destroy > > > > u mnie w systemie z [EMAIL PROTECTED] db nie jest zlinkowane > > z -lpthread i jakos dziala bezproblemowo, bo relokacje > > symboli pthread_... bierze z glibca (objdump to potwierdza). > > > > [pluto]-[~/rpm/SPECS] # ldd /usr/lib/libdb-4.2.so > > linux-gate.so.1 => (0xffffe000) > > libc.so.6 => /lib/libc.so.6 (0x400fb000) > > /lib/ld-linux.so.2 => /lib/ld-linux.so.2 (0x80000000)
To nie znaczy, że bierze wszystkie potrzebne symbole z glibca - część może być nierozwiązanych. Spróbuj (brzydko, ale skutecznie) "gcc /usr/lib/libdb-4.2.so" - przy poprawnie zlinkowanej bibliotece powinno brakować tylko "main". > > coprawda ./configure ma taka mila opcje: > > > > --enable-posixmutexes Force use of POSIX standard mutexes. > > > > ale ona nie jest domyslnie wlaczana. To jest _wymuszenie_ - bez tej opcji configure decyduje na podstawie innych przesłanek (wg opisu (nie zaglądałem do configure) np. obsługi dzielenia semaforów między procesami - która jest w NPTL, a nie ma w linuxthreads). > u mnie to wyglada tak samo, ale dalej nie moge zbodowac kdebase. > probowalem przebudowac db z --with-posixmutex ale to nie pomoglo. Może pomogłoby --without-...? Przy budowaniu z libdb musi być zlinkowane z -lpthread, a najwyraźniej w pakiecie tego brakuje. W Ac NPTL jeśli będzie, to najwyżej opcjonalnie (jak w RH - obok linuxthreads - o ile ktoś zrobi) - więc db musi chyba zostać budowane bez posixmutexes. -- Jakub Bogusz http://cyber.cs.net.pl/~qboosh/ __________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles
