Tarhon-Onu Victor wrote:
On Sun, 2 Apr 2006, Marilena Buretea wrote:

Pe comp-ul meu ruleaza ubuntu 5.10, cu tot ce are el si inca unele chestii (care insa nu ma ajuta).

Pune-ti un client mai sanatos de IM pe linux cum ar fi gaim de exemplu. Nu are cum sa nu stie cel putin ce stie borgchat (care aparent e un proiect la un curs al unui student de pe la noi).

Am aruncat si eu o privire pe site, tipul ala a reinventat roata si a facut un protocol propriu, deci singura solutie e Wine.

Pacat de munca lui, o sa ramina fara utilizatori cind oamenii o sa descopere protocolul Bonjour si posibilitatea de a-si alege programele folosite: Gaim, Trillian, iChat etc.

--
nicu

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui