Tarhon-Onu Victor wrote:
On Sun, 2 Apr 2006, Marilena Buretea wrote:
Pe comp-ul meu ruleaza ubuntu 5.10, cu tot ce are el si inca unele
chestii (care insa nu ma ajuta).
Pune-ti un client mai sanatos de IM pe linux cum ar fi gaim de
exemplu. Nu are cum sa nu stie cel putin ce stie borgchat (care aparent
e un proiect la un curs al unui student de pe la noi).
Am aruncat si eu o privire pe site, tipul ala a reinventat roata si a
facut un protocol propriu, deci singura solutie e Wine.
Pacat de munca lui, o sa ramina fara utilizatori cind oamenii o sa
descopere protocolul Bonjour si posibilitatea de a-si alege programele
folosite: Gaim, Trillian, iChat etc.
--
nicu
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug