salutare, trebuie sa pun o retea intr-o caldire cu o "geometrie" mai dubioasa. Reteaua se extinde pe 3 nivele. De asemenea exista o mica diferenta de nivel intre camerele de pe acelasi etaj. Asa ca m-am gindit sa pun wireless .
Dupa calculele mele ar fi nevoie de un access point si 3 repetoare wireless. Ma intereseaza daca cineva a experimentat deja asa ceva si ce echipamente a folosit, eventual cum au mers. In principiu ar fi vreo 10, maxim 15 posturi de lucru. Distanta maxima in cladire este de vreo 25 metri, dar sint destul de multi pereti pe unul din etaje (acolo unde o s afie si access pointul). Multam, Marcel __________________________________________________ Do You Yahoo!? Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around http://mail.yahoo.com _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
