salutare,

trebuie sa pun o retea intr-o caldire cu o "geometrie" mai dubioasa.
Reteaua se extinde pe 3 nivele.
De asemenea exista o mica diferenta de nivel intre camerele de pe acelasi etaj.
Asa ca m-am gindit sa pun wireless .

Dupa calculele mele ar fi nevoie de un access point si 3 repetoare wireless.
Ma intereseaza daca cineva a experimentat deja asa ceva si ce echipamente a 
folosit, eventual cum
au mers.


In principiu ar fi vreo 10, maxim 15 posturi de lucru.
Distanta maxima in cladire este de vreo 25 metri, dar sint destul de multi 
pereti pe unul din
etaje (acolo unde o s afie si access pointul).

Multam,
Marcel





__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui