Salutari.

Am si io o problema:

- se da una bucata asterisk 1.4.22-3, si un telefon cisco 7906. Incerc sa le 
fac sa mearga pe sip.

Am pus pe telefon un firmware care stie de sip, am pus un SEPxxx.xml cu 
configuratia, etc etc.
Il vad ca e inregistrat in serverul de asterisk. Problema e ca nu pot sa formez 
un numar gen 07xxx.
Se pare ca telefonul asta trimite numai prima cifra in asterisk.(adica formeaza 
numai 0)
Daca sun de pe alt telefon pe extensia lui 7906 merge perfect. Daca ii adaug un 
numar la speed dial, culmea e ca suna corect.

Mai am si alte telefoane gen linksys, si chiar si un cisco 7940 cu care nu am 
nici o problema.
Am mai sapat dupa documentatie.. da' sincer n-am gasit nimic. Poate stie cineva 
un firmware cu care merge fara probleme ( ca am incercat vreo 10 pina acu' ).


Are cineva vreo idee ?

Multumesc anticipat



IASI, B-dul Carol I nr. 5
Cod 700506
Tel:   0232 - 217.248
Mob: 0728 - 217.248
Fax:  0232 - 217.262
[email protected]
www.quartzmatrix.ro 

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui