Salutari.
Am si io o problema: - se da una bucata asterisk 1.4.22-3, si un telefon cisco 7906. Incerc sa le fac sa mearga pe sip. Am pus pe telefon un firmware care stie de sip, am pus un SEPxxx.xml cu configuratia, etc etc. Il vad ca e inregistrat in serverul de asterisk. Problema e ca nu pot sa formez un numar gen 07xxx. Se pare ca telefonul asta trimite numai prima cifra in asterisk.(adica formeaza numai 0) Daca sun de pe alt telefon pe extensia lui 7906 merge perfect. Daca ii adaug un numar la speed dial, culmea e ca suna corect. Mai am si alte telefoane gen linksys, si chiar si un cisco 7940 cu care nu am nici o problema. Am mai sapat dupa documentatie.. da' sincer n-am gasit nimic. Poate stie cineva un firmware cu care merge fara probleme ( ca am incercat vreo 10 pina acu' ). Are cineva vreo idee ? Multumesc anticipat IASI, B-dul Carol I nr. 5 Cod 700506 Tel: 0232 - 217.248 Mob: 0728 - 217.248 Fax: 0232 - 217.262 [email protected] www.quartzmatrix.ro _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
