On Wednesday 09 February 2005 14:21, Mihai Rusu wrote:
[..]

> LOL. Stersul si crearea de fisiere are treaba cu drepturile care le are
> acel user pe directorul care contine fisierul in consecinta si nu are nici
> o treaba cu fisierul pe care se actioneaza. Din moment ce pe director
> userul poate scrie, poate face ce vrea.

De fapt m-a intrigat ca poti sa stergi un fisier dar nu poti scrie in el si 
nici nu poti sa faci chmod, chown, etc.

-- 
Serghei.

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui