Eu am instalat e-smith (bazat pe RedHat) pe un P200 in 2002-2003 fara probleme.
a detectat tot (inclusiv partitiile pe raid 1+0) si a mers impecabil.
Sugestia mea e sa incerci o distributie mai 'server-oriented' gen suse
sau mandrake sa vezi ce detecteaza.
n-ar strica sa arunci si un cd cu knoppix pe el, sunt mari sanse sa
detecteze corect.
Dupa aia poti sa chinui serverul ala cu gentoo cat vrea muschii
tai...daca tu zici ca merita aia 1-2% spor de performanta :).
'Parerea mea'.

Ender

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui