----- Original Message ----- From: "Vasile Anghel" <[EMAIL PROTECTED]>
> Manipulare e ceea ce faceti Dvs.! > Exista la orice TV posibilitatea de a restrictiona diverse canale. Care canale stimate domn ? A mai ramas vr'un canal care nu e plin de "toate cele" ? Si daca ii inchideti televizorul cu cheia credeti ca e atat de prost si nu stie sa se duca la vecinul de la "6" ? Chiar ca vorbim ca sa ne aflam in treaba ! > Aveam dreptate cand ziceam de "manipulare". > Incercati sa deturnati discutia de la "simboluri religioase in scoli" > la strazile din Pakistan. Daca mergeti acolo, politicos ar fi sa le > respectati religia, altfel nu stiu de ce ati merge. Nu deturnez nimic ! Verificati domnia voastra arhiva liste si oripilarile vis-a-vis de "bat clopotele si ma deranjeaza "! > Repet (desi o sa va prefaceti iar ca n-ati inteles): era vorba de > nu de cladiri de PE strazi. > Iar copiii cu care umblu eu se uita oricum la alte lucruri decat la > "tichiute caftane si perciuni". Adica noi suntem atat de prosti incat nu ne dam seama ca MAI INTAI este vorba de "simboluri IN scoli", apoi PE cladiri, si la final o sa vreti sa ne interziceti sa purtam crucea si sub camasa ! Stimate domn, domnia voastra sunteti tot atat de crestin, cat sunt eu musulman ! > Eu nu "creez" nimic, "isteria nationala" o creaza persoane ca Dvs. Va > rog mult chiar sa va uitati de cand se discuta prostia asta si de cate > ori am scris eu. Corect. Numai niste prosti se pot gandi sa scoata crucile si icoanele din scoli ! > > Avand in vedere ca sunteti o minoritate mai mult decat nesemnificativa ar > > trebui sa va canalizati energia in lucruri fezabile, rezolvabile, si nu in a > > enerva majoritatea. > Nu stiu la ce va referiti cand ziceti "sunteti o minoritate", pentru > ca eu sunt roman get-beget. Sunteti o minoritate intelectuala, acum ati inteles ? > Corect ar fi ca acest lucru sa-l faca cei care vor "religie in scoli". > Pana in prezent, scolile sunt "de stat" iar BOR nu este o "institutie > de stat", nu o vad pe site nici la Guvern nici la Parlament nici la > "autoritati locale" (care nici ele nu sunt de fapt "de stat"). Pardon. Vreti sa fiti altfel decat toata lumea, ma rog, majoritatea lumii, cotizati ! Iar BOR, oricata greata va face acest lucru, este o institutie NATIONALA ! Fara ea ori purtati fes, ori spuneati "spasiva". > Dar oricum, am constatat ca nu se poate discuta cu Dvs. si orice > discutie prelungita inseamna pierdere de timp. Corect, nu o sa reusiti niciodata sa ma faceti sa cred ca pamantul e patrat ! > Ba chiar pe aceasta lista eu am vazut ca aceia care se reped la > "insulte" (si mai ales la insinuari) sunt niste sustinatori ai unui > fel dubios de crestinism (pentru ca adevaratul "crestinism" nu cred ca > se manifesta asa). > Cat ii priveste pe "ceilalti", va rog sa-mi dati exemple de insulte de la ei. Daca ati scrie mai stalcit mai ca as zice ca sunteti dl Bouleanu ! > Iar a incerca automat, doar pentru ca imi spun parerea, sa ma bagati > la gramada in categoria "activist" nu m-ar putea face decat sa mor de > ras, daca n-ar fi de plans. Pai ce este eu_list ? Nu este lista de activisti ? Sa avem pardon este lista NUMAI de activisti ! De toate felurile, de la onegisti la marxisti ! > Eu nu "insir pe net", scriu ca si Dvs. (care e adevarat ca "insirati", > facand multe persoane sa-si puna mainile in cap si sa lase balta > discutiile, cum probabil am s-o fac si eu). V-ati obisnuit sa folositi > expresii cu conotatii insultatoare, lucru pe care il consider deosebit > de urat. Daca as fi fost eu moderator, dispareati de mult de pe lista > pentru ca in orice discutie interveniti calitatea acesteia scade brusc > si dramatic. Sireacul de mine ! :) Dar celelalte posturi care va atrag atentia ca scoaterea simbolurilor ortodoxe din scoli este o manipulare, ce sunt ? Noroc ca nu sunteti moderator ca ati fi ramas cu posturile de joburi si anunturile de cursuri pe bani anuntate cu 2 zile inainte de tinerea lor ! > Dar, daca tot ati pomenit de asta, cred ca daca m-as bucura de > "respectul" Dvs. as merge repede sa ma uit in oglinda, sa ma spal pe > maini etc.etc.etc. > > Vasile Stati linistit ca daca ramanesti fara sapun, va imprumut eu niste soda caustica. :) Cu stima, Dicu-Sava Cristian www.dsclex.ro

