----- Original Message ----- 
From: "Vasile Anghel" <[EMAIL PROTECTED]>


> Manipulare e ceea ce faceti Dvs.!
> Exista la orice TV posibilitatea de a restrictiona diverse canale.

Care canale stimate domn ? A mai ramas vr'un canal care nu e plin de "toate
cele" ?
Si daca ii inchideti televizorul cu cheia credeti ca e atat de prost si nu
stie sa se duca la vecinul de la "6" ?
Chiar ca vorbim ca sa ne aflam in treaba !


> Aveam dreptate cand ziceam de "manipulare".
> Incercati sa deturnati discutia de la "simboluri religioase in scoli"
> la strazile din Pakistan. Daca mergeti acolo, politicos ar fi sa le
> respectati religia, altfel nu stiu de ce ati merge.

Nu deturnez nimic !
Verificati domnia voastra arhiva liste si oripilarile vis-a-vis de "bat
clopotele si ma deranjeaza "!


> Repet (desi o sa va prefaceti iar ca n-ati inteles): era vorba de
> nu de cladiri de PE strazi.
> Iar copiii cu care umblu eu se uita oricum la alte lucruri decat la
> "tichiute caftane si perciuni".

Adica noi suntem atat de prosti incat nu ne dam seama ca MAI INTAI este
vorba de "simboluri IN scoli", apoi PE cladiri, si la final o sa vreti sa ne
interziceti sa purtam crucea si sub camasa !
Stimate domn, domnia voastra sunteti tot atat de crestin, cat sunt eu
musulman !


> Eu nu "creez" nimic, "isteria nationala" o creaza persoane ca Dvs. Va
> rog mult chiar sa va uitati de cand se discuta prostia asta si de cate
> ori am scris eu.

Corect. Numai niste prosti se pot gandi sa scoata crucile si icoanele din
scoli !


> > Avand in vedere ca sunteti o minoritate mai mult decat nesemnificativa
ar
> > trebui sa va canalizati energia in lucruri fezabile, rezolvabile, si nu
in a
> > enerva majoritatea.


> Nu stiu la ce va referiti cand ziceti "sunteti o minoritate", pentru
> ca eu sunt roman get-beget.

Sunteti o minoritate intelectuala, acum ati inteles ?



> Corect ar fi ca acest lucru sa-l faca cei care vor "religie in scoli".
> Pana in prezent, scolile sunt "de stat" iar BOR nu este o "institutie
> de stat", nu o vad pe site nici la Guvern nici la Parlament nici la
> "autoritati locale" (care nici ele nu sunt de fapt "de stat").

Pardon. Vreti sa fiti altfel decat toata lumea, ma rog, majoritatea lumii,
cotizati !
Iar BOR, oricata greata va face acest lucru, este o institutie NATIONALA !
Fara ea ori purtati fes, ori spuneati "spasiva".


> Dar oricum, am constatat ca nu se poate discuta cu Dvs. si orice
> discutie prelungita inseamna pierdere de timp.

Corect, nu o sa reusiti niciodata sa ma faceti sa cred ca pamantul e patrat
!

> Ba chiar pe aceasta lista eu am vazut ca aceia care se reped la
> "insulte" (si mai ales la insinuari) sunt niste sustinatori ai unui
> fel dubios de crestinism (pentru ca adevaratul "crestinism" nu cred ca
> se manifesta asa).
> Cat ii priveste pe "ceilalti", va rog sa-mi dati exemple de insulte de la
ei.

Daca ati scrie mai stalcit mai ca as zice ca sunteti dl Bouleanu !

> Iar a incerca automat, doar pentru ca imi spun parerea, sa ma bagati
> la gramada in categoria "activist" nu m-ar putea face decat sa mor de
> ras, daca n-ar fi de plans.

Pai ce este eu_list ? Nu este lista de activisti ?
Sa avem pardon este lista NUMAI de activisti !
De toate felurile, de la onegisti la marxisti !



> Eu nu "insir pe net", scriu ca si Dvs. (care e adevarat ca "insirati",
> facand multe persoane sa-si puna mainile in cap si sa lase balta
> discutiile, cum probabil am s-o fac si eu). V-ati obisnuit sa folositi
> expresii cu conotatii insultatoare, lucru pe care il consider deosebit
> de urat. Daca as fi fost eu moderator, dispareati de mult de pe lista
> pentru ca in orice discutie interveniti calitatea acesteia scade brusc
> si dramatic.

Sireacul de mine ! :)
Dar celelalte posturi care va atrag atentia ca scoaterea simbolurilor
ortodoxe din scoli este o manipulare, ce sunt ?
Noroc ca nu sunteti moderator ca ati fi ramas cu posturile de joburi si
anunturile de cursuri pe bani anuntate cu 2 zile inainte de tinerea lor !


> Dar, daca tot ati pomenit de asta, cred ca daca m-as bucura de
> "respectul" Dvs. as merge repede sa ma uit in oglinda, sa ma spal pe
> maini etc.etc.etc.
>
> Vasile

Stati linistit ca daca ramanesti fara sapun, va imprumut eu niste soda
caustica. :)

Cu stima,
Dicu-Sava Cristian
www.dsclex.ro


Raspunde prin e-mail lui