culmea .. si de aici din iasi se vede la fel ca si de la cluj ... de ce oare?
va simtiti ofensat domnule bouleanu? de ce?
domnul ministru are dreptate.
Vasile Bouleanu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Va imaginati un astfel de comentariu din partea unui Secretar de
Stat USA sau al unui ministru din una din tarile UE ?
Oriunde in urma unui astfel de comentariu ministrul ar fi in situatia sasi
dea demisia (!)
Vasile Bouleanu .
Hărdău: Bucureştenii sunt mincinoşi şi
nesimţiţi
de Eugen CHELEMEN
"Cel mai mult mă enervează la Bucureşti minciuna şi
neseriozitatea. Aici, oricine îţi aruncă în faţă tot felul
de mizerii. Sunt nişte nesimţiţi", a declarat ministrul Mihail
Hărdău, la sfârşitul săptămânii trecute, pentru o
publicaţie care apare la Cluj-Napoca.
http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html
Ministrul educaţiei crede că în Bucureşti "nu te poţi baza
pe nimic", motiv pentru care capitala României ar trebui mutată "pe
terenul dintre Codlea şi Râşnov, unde acum se cultivă cartofi.
Acolo am putea începe să construim de la faţa pământului, de la
firul ierbii, o altfel de capitală, să cultivăm altă
politică, altă administraţie, mai sănătoasă. Pe
pământ ardelenesc am cultiva ceva mai curat". şi preşedintele PD
a vorbit despre capitale, recunoscând că sforile în politica
românească se trag din Ardeal. "Transilvania este şi va rămâne
capitala politicii româneşti, indiferent de locul unde se află
capitala administrativă a ţării. După modelul german, e
posibil ca unele instituţii ale statului să-şi aibă sediul
în alte oraşe decât în capitala administrativă a
ţării", a spus Boc.
http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html
---------------------------------
---------------------------------
Access over 1 million songs - Yahoo! Music Unlimited.