In Iasi am niste prieteni buni, care lucreaza serios (unii din ei chiar pe 
lista); tot din Iasi este Dl. Baghiu, care a trimis mesajul ala mai vechi pe 
care l-a scapat din greseala pe lista moderatorul; tot in Iasi am avut de-a 
face cu o persoana care aproape ca a reusit sa faca varza un proiect cu 
finantare buna si care putea sa mearga perfect.. Tot din Iasi este cumnatul 
unui bun prieten (colistean, de altfel) care traieste pe sipnarea lui pentru ca 
ii e lene sa lucreze...

In Cluj am niste prieteni la fel de buni (dar pe care ii vad mai des decat pe 
cei din Iasi), o "relatie contractuala" (cu o firma care mi-a facut o treaba 
EXCELENTA); tot in Cluj a fost Funar primar ani intregi, tot in Cluj s-a 
dezvoltat Caritas cel mai bine (ca la Brasov nu-i mersese), tot in Cluj, in 
gara, NU poti sa lasi un bagaj de mana ca n-ai unde! daca vrei sa vizitezi 
orasul pana la trenul ce pleaca peste 6 ore, tre' sa cari ditamai geanta de 
voiaj cu tine!

CE va face sa-i dati dreptate lui Haradau?

In Bucuresti am o "relatie contractuala" BUNA cu o firma (care imi face ceva 
asa cum doresc eu), am prieteni inteligenti si care isi vad de treaba, unii din 
ei sunt niste persoane EXCEPTIONALE (iar prietenii mei din Iasi si Cluj pot 
confirma asta). Tot in Bucuresti gasesti oameni care fac mizerie pe strada 
samd... Dar si-a PUS cineva intrebarea CATI din "nesimtitii" din Bucuresti sunt 
veniti acolo din Iasi, Cluj samd.?
???

Afirmatiile astea mi se par PROFUND discriminatoare! Si jignitoare!
Nu cred ca bucurestenii "per ansamblu" le merita! ar fi frumos ca aceia care 
le-au facut pe lista sa-si prezinte scuzele!

Iar ministrul (al EDUCATIEI, nu altceva!) ar face bine sa-si prezinte demisia - 
dar ca dovada de cata lipsa de "bun-simt" este SI in provincie, pun pariu ca NU 
o va face!!!

De data asta nu pot sa nu-i dau dreptate D-lui Bouleanu!

Codruta


  From: Virgil Leitoiu 



  culmea .. si de aici din iasi se vede la fel ca si de la cluj ... de ce oare?

  va simtiti ofensat domnule bouleanu? de ce?

  domnul ministru are dreptate.

  Vasile Bouleanu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
    Va imaginati un astfel de comentariu din partea unui Secretar de Stat USA 
sau al unui ministru din una din tarile UE ?

    Oriunde in urma unui astfel de comentariu ministrul ar fi in situatia sasi 
dea demisia (!)

    Vasile Bouleanu   .

    Hardau: Bucurestenii sunt mincinosi si nesimtiti 
    de Eugen CHELEMEN 


    "Cel mai mult ma enerveaza la Bucuresti minciuna si neseriozitatea. Aici, 
oricine îti arunca în fata tot felul de mizerii. Sunt niste nesimtiti", a 
declarat ministrul Mihail Hardau, la sfârsitul saptamânii trecute, pentru o 
public atie care apare la Cluj-Napoca. 

    http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste 
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html

    Ministrul educatiei crede ca în Bucuresti "nu te poti baza pe nimic", motiv 
pentru care capitala României ar trebui mutata "pe terenul dintre Codlea  si 
Râsnov, unde acum se cultiva cartofi. Acolo am putea începe sa construim de la 
fata pamântului, de la firul ierbii, o altfel de capitala, sa cultivam alta 
politica, alta administratie, mai sanatoasa. Pe pamânt ardelenesc am cultiva 
ceva mai curat". si presedintele PD a vorbit despre capitale, recunoscând ca 
sforile în politica româneasca se trag din Ardeal. "Transilvania este si va 
ramâne capitala politicii românesti, indiferent de locul unde se afla capitala 
administrativa a tarii. Dupa modelul german, e posibil ca unele institutii ale 
statului sa-si aiba sediul în alte orase decât în capitala administrativa a 
tarii", a spus Boc.

    http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste 
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html


----------------------------------------------------------------------------





------------------------------------------------------------------------------
  Access over 1 million songs - Yahoo! Music Unlimited.

   

Raspunde prin e-mail lui