In Iasi am niste prieteni buni, care lucreaza serios (unii din ei chiar pe
lista); tot din Iasi este Dl. Baghiu, care a trimis mesajul ala mai vechi pe
care l-a scapat din greseala pe lista moderatorul; tot in Iasi am avut de-a
face cu o persoana care aproape ca a reusit sa faca varza un proiect cu
finantare buna si care putea sa mearga perfect.. Tot din Iasi este cumnatul
unui bun prieten (colistean, de altfel) care traieste pe sipnarea lui pentru ca
ii e lene sa lucreze...
In Cluj am niste prieteni la fel de buni (dar pe care ii vad mai des decat pe
cei din Iasi), o "relatie contractuala" (cu o firma care mi-a facut o treaba
EXCELENTA); tot in Cluj a fost Funar primar ani intregi, tot in Cluj s-a
dezvoltat Caritas cel mai bine (ca la Brasov nu-i mersese), tot in Cluj, in
gara, NU poti sa lasi un bagaj de mana ca n-ai unde! daca vrei sa vizitezi
orasul pana la trenul ce pleaca peste 6 ore, tre' sa cari ditamai geanta de
voiaj cu tine!
CE va face sa-i dati dreptate lui Haradau?
In Bucuresti am o "relatie contractuala" BUNA cu o firma (care imi face ceva
asa cum doresc eu), am prieteni inteligenti si care isi vad de treaba, unii din
ei sunt niste persoane EXCEPTIONALE (iar prietenii mei din Iasi si Cluj pot
confirma asta). Tot in Bucuresti gasesti oameni care fac mizerie pe strada
samd... Dar si-a PUS cineva intrebarea CATI din "nesimtitii" din Bucuresti sunt
veniti acolo din Iasi, Cluj samd.?
???
Afirmatiile astea mi se par PROFUND discriminatoare! Si jignitoare!
Nu cred ca bucurestenii "per ansamblu" le merita! ar fi frumos ca aceia care
le-au facut pe lista sa-si prezinte scuzele!
Iar ministrul (al EDUCATIEI, nu altceva!) ar face bine sa-si prezinte demisia -
dar ca dovada de cata lipsa de "bun-simt" este SI in provincie, pun pariu ca NU
o va face!!!
De data asta nu pot sa nu-i dau dreptate D-lui Bouleanu!
Codruta
From: Virgil Leitoiu
culmea .. si de aici din iasi se vede la fel ca si de la cluj ... de ce oare?
va simtiti ofensat domnule bouleanu? de ce?
domnul ministru are dreptate.
Vasile Bouleanu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Va imaginati un astfel de comentariu din partea unui Secretar de Stat USA
sau al unui ministru din una din tarile UE ?
Oriunde in urma unui astfel de comentariu ministrul ar fi in situatia sasi
dea demisia (!)
Vasile Bouleanu .
Hardau: Bucurestenii sunt mincinosi si nesimtiti
de Eugen CHELEMEN
"Cel mai mult ma enerveaza la Bucuresti minciuna si neseriozitatea. Aici,
oricine îti arunca în fata tot felul de mizerii. Sunt niste nesimtiti", a
declarat ministrul Mihail Hardau, la sfârsitul saptamânii trecute, pentru o
public atie care apare la Cluj-Napoca.
http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html
Ministrul educatiei crede ca în Bucuresti "nu te poti baza pe nimic", motiv
pentru care capitala României ar trebui mutata "pe terenul dintre Codlea si
Râsnov, unde acum se cultiva cartofi. Acolo am putea începe sa construim de la
fata pamântului, de la firul ierbii, o altfel de capitala, sa cultivam alta
politica, alta administratie, mai sanatoasa. Pe pamânt ardelenesc am cultiva
ceva mai curat". si presedintele PD a vorbit despre capitale, recunoscând ca
sforile în politica româneasca se trag din Ardeal. "Transilvania este si va
ramâne capitala politicii românesti, indiferent de locul unde se afla capitala
administrativa a tarii. Dupa modelul german, e posibil ca unele institutii ale
statului sa-si aiba sediul în alte orase decât în capitala administrativa a
tarii", a spus Boc.
http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html
----------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
Access over 1 million songs - Yahoo! Music Unlimited.